Revanš u Zavidovićima
22

Rukometašice Krivaje poražene u Nizozemskoj u prvom susretu 3. kola EHF kupa

ŽRK Krivaja Zavidovići
Rukometašice Krivaje poražene su od ekipe Cabooter HandbaL Venlo u prvom susretu 3. kola EHF Kupa Evrope.

Rezultat utakmice u Nizozemskoj glasio je 39:19 za domaću ekipu. Favorizovane domaće igračice su meč otvorile sa 7:1, a nakon 15 minuta igre bilo je 12:5.

Do kraja poluvremena prednost Nizozemki bila je​ dvocifrena, a na odmoru su domaće rukometašice vodile sa 19:8. Na ulasku u 40. minuti Venlo je vodio sa 26:10, a desetak minuta do kraja bilo je 34:13. Rutinski su domaće rukometašice privele susret kraju i na kraju slavile sa 39:19.

Lisanne Kruijswijk bila je najefikasnija kod domaće ekipe s osam pogodaka, a Pien de Swart je dodala sedam. Golmanica Liza Rovers sakupila je 12 odbrana i imala je procenat uspješnosti od 52,7 posto. Amna Mehinagić je postigla šest golova za Krivaju, a Sara Bašić Salkić je dodala pet. Sara Šehić je sakupila 10 odbrana, a Lamija Mujkić dvije.

Revanš se igra u subotu od 19:00 sati u Zavidovićima.