Svjetsko prvenstvo
15

Rukometaši Francuske "okrenuli" Španiju, Slovenija pobijedila Crnu Goru

N. K.
Rukometaši Francuske pobijedili su u Krakowu u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva selekciju Španije rezultatom 28:26 te su tako zadržali stopostotni učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Francuzi su bili bolji rival u prvom poluvremenu, u jednom trenutku su vodili i tri gola razlike, ali se Španija vratila do poluvremena koje je okončano rezultatom 13:13.

Španci su potom dominirali u drugom poluvremenu. U nekoliko su navrata vodili po tri gola razlike i ništa nije slutilo kod rezultata 21:18 da će doći do velikog preokreta.

Francuzi potom dodaju gas, prave veliku seriju 9:3 i dolaze do tri gola razlike (27:24). Mirno su potom priveli utakmicu kraju za novu pobjedu na prvenstvu.

Francuska je tako grupnu fazu u grupi 1 okončala na prvom mjestu s 10 bodova, a dalje ide i Španija. Ranije danas Slovenija je dobila Crnu Goru i tako takmičenje završila na trećoj poziciji. Poljska je četvrta, Crna Gora peta, a Iran šesti.

U četvrtfinalu Francuzi će igrati protiv poraženog iz duela Njemačke i Norveške, a Španija će igrati protiv pobjednika.