Pokušao driblati
97

Da je Neuer biti lako, Neuer bi bio svako: Pogledajte kako se Ter Stegen obrukao i primio gol

E. B.
Marc-Andre ter Stegen godinama važi za jednog od najboljih golmana svijeta, no sinoć se na utakmici protiv Valencije propisno obrukao.

Barcelona je slavila rezultatom 4:2 zahvaljujući hat-tricku Roberta Lewandowskog i jednim golom Fermina Lopeza, no na poluvremenu je gubila sa 2:1 uz svesrdnu pomoć Ter Stegena.

Lopez je doveo Barcelonu u vodstvo u 22. minuti, a potom je u 27. minuti Ter Stegen napravio nevjerovatnu glupost i poklonio gol Valenciji za 1:1.

Igrači Valencije su pokušali uposliti Hugu Dura, no lopta je bila prejaka i Ter Stegen je došao do nje. Mogao je dodati dvojici saigrača, no on se odlučio "glumiti" Manuela Neuera i predriblati napadača Šišmiša.

No, to je učinio na katastrofalan način i praktički ostavio loptu protivniku kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol.

Taj pogodak je šokirao Barcelonine igrače, što je iskoristio Pepelu i u 38. minuti pogodio za vodstvo Valencije 2:1.

Ipak, u drugom poluvremenu je Lewandowski postigao golove u 49., 82. i 90+3. minuti i donio Barci pobjedu.