Rukomet
69

Duel dvije Bosne: Dramatična rukometna završnica u Sarajevu pripala Studentima

(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
U veoma neizvjesnom susretu 27. kola Premijer lige BiH punom grubosti, rukometaši sarajevske Bosne su pobijedili visočku Bosnu rezultatom 29:27.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su u devetoj minuti vodili 6 razlike, no Studenti ubacuju u brzinu više te u narednih 10 minuta smanjuju na minus jedan, da bi prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 15:13.

U drugom poluvremenu Visočani ponovo prave seriju te dolaze do novog vodstva. Ipak, Sarajlije nisu dozvolile iznenađenje na svom terenu, te utakmica puna napetosti završava pobjedom domaćina rezultatom 29:27.

Studente su do novog trijumfa vodili odlični Semir Memić i Adnan Balta sa po 6 golova te Marko Dramac, koji je prikupio nekoliko odbrana u ključnim trenucima susreta.

Na krililma nove pobjede, rukometaši sarajevske Bosne idu u goste Derventi, dok će u Visokom gostovati dobojska Sloga.