Rukomet
47

BiH odigrala neriješeno protiv Švedske i ispala iz baraža za Svjetsko prvenstvo

(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ispala je iz baraža za Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine igrati u Francskoj.

Švedska je nadigrala našu selekciju u prvom meču slavivši sa 27:19, dok je susret u Sarajevu završen rezultatom 27:27. Na taj način Švedska je sa ukupnih 54:46 otišla na smotru najboljih svjetskih reprezentacija.

Naši reprezentativci su veoma loše ušli u utakmicu i na početku susreta Šveđani su vodili sa 3:0. Prvi gol za našu selekciju postigao je Panić u 5. minuti za 1:3.

Najveću prednost na utakmici Švedska je imala u osmoj minuti, kada je Nielsen pogodio za 6:2.

Ipak, pred kraj prvog poluvremena došli smo tri puta do izjednačenja (9:9, 10:10, 11:11), no na odmor se otišlo s prednošću gostiju od dva gola (14:16).

Na početku drugog poluvremena stigli smo do izjednačenja (16:16), a u 36. minuti Nikola Prce je iz sedmerca pogodio za naše prvo vodstvo na utakmici (17:16).

No, ubrzo su Šveđani opet prešli u vodstvo (17:19), koje su čuvali sve do 44. minute, kada Vranješ pogađa za 21:21. Tarabochia je pogodio minutu kasnije za novo vodstvo naše selekcije (22:21).

No, Šveđani potom prave mini-seriju 2:0 i prelaze u vodstvo, no Prce vraća rezultat u egal, a u posljednjih deset minuta susreta ušlo se golom Malinovića za 24:23.

Prvi put smo otišli na dva gola razlike u 52. minuti, kada Prce postiže svoj osmi gol na meču, no Šveđani su ponovo prišli na gol zaostatka (26:25) pet minuta prije kraja meča.

U 58. minuti Švedska je stigla do izjednačenja preko Lagergrena (26:26). U 59. minuti Malinović je pogodio za 27:26, no već u narednom napadu ostali smo s igračem manje do kraja meča, s obzirom da je Terzić zaradio dvije minute isključenja.

U posljednju minutu susreta ušlo se pri rezultatu 27:27 golom Petersena, a posljednji napad na meču imala je naša selekcija, no pogriješio je Ovčina i susret je završen rezultatom 27:27.

BiH: B. Burić, Blažević, Ovčina, Perić 1, Tarabochia 3, S. Burić 3, Bečić, Panić 2, Janković, Terzić 1, Karačić 1, Prce 8, Vranješ 3, Malinović 3, Milas, Zulfić 2. Selektor: Dragan Marković.

Švedska: Andersson, Appelgren, Persson, Gottfridsson 6, Olsson 2, Tollbring 1, Stenbacken, Konradsson, Freiman, Karlsson, Jakobsson 2, Lagergren 4, Petersen 4, Zachrisson 2, Nilsson 2, Nielsen 4. Selektor: Staffan Olsson.