19

Tok utakmice / BiH - Estonija 21:19

E. B.
(Foto: Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je igrala susret 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Bugojnu protiv Estonije i slavila je rezultatom 21:19. Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. BiH - Estonija 21:19.

60' - Ulazimo u posljednju minutu. Vranješ je izborio novi sedmerac 43 sekunde do kraja! Perić promašuje... Grištšuk šutira, Burić brani, lopta se odbija do Viitikara koji pogađa za konačnih 21:19.

59' - Ušli smo u pasivni napad. Panić šutira, Ots brani! Grištšuk pogađa stativu na drugoj strani!

58' - Malinović gubi loptu, Grištšuk pogađa iz kontre. Šuman zove novi time-out.

57' - Malinović šutira u blok, Lees iz kontre pogađa.

56' - Još jedan sedmerac za BiH. Perić ga je izborio, a potom i pogodio! Plus pet!

55' - Isključenje za Panića. Vranješ je još jednom sjajan u odbrani, osvojio je loptu!

54' - Novi sedmerac za BiH. Perić sada preuzima odgovornost i pogađa!

53' - Estonci su izgubili loptu u napadu, mi se odlučujemo za dugi napad umjesto kontre.

52' - Viitkar pogađa stativu! Panić šutira na drugoj strani, Ots brani.

51' - Vranješ je sada i u napadu bio sjajan, izborio je sedmerac. Pärt je dobro prošao bez trećeg isključenja. Terzić je promašio sedmerac drugi put uzastopno.

50' - Toom šutira, Vranješ je sjajan u bloku!

49' - Ovčina postiže treći gol na meču! Perić ga je sjajno uposlio na krilu!

48' - Sreća za naš tim, Toom pogađa stativu!

47' - Voika pogađa, ponovo je samo plus dva. Terzić brzopleto završava napad, Ots brani sedmi put.

46' - Lijepa akcija Estonaca, Toom je uposlio Leesa koji uskače sa lijevog krila i pogađa.

45' - Mandić je isključen. Celminš pogađa stativu. Nažalost, i Panić također uzvraća na isti način.

44' - Ovčina pogađa ponovo nakon kontre na prazan gol! Ponovo smo na plus četiri! Gostima se ne isplati igranje bez golmana u voom meču, za razliku od onog prije četiri dana.

43' - Burić sjajno brani šut Tooma! Novi sedmerac za BiH, Johannson je dobio treće isključenje, odnosno crveni karton! Nažalost, Prce pogađa stativu.

42' - Ovčina konačno pogađa na prazan gol! Treća sreća, reklo bi se...

41' - Roosna pogađa sa krila iz veoma teške situacije. Novi sedmerac za BiH, Pärt je drugi put isključen. Prce je siguran!

40' - Greška Estonaca, ali Hamidović im samo nekoliko sekundi kasnije vraća loptu jer je napravio probijanje.

39' - Prvi sedmerac na meču. Prce pogađa!

38' - Sjajna odbrana naših momaka! Toom je šutirao pored gola iz teške situacije.

37' - Hamidovićev novi promašaj, ovaj put je Ots odbranio. U nastavku akcije ipak Tarabochia pogađa!

36' - Hamidović šutira visoko preko gola! Estonci imaju napad za izjednačenje. Celminš pogađa. Rezultat je 13:13.

35' - Bezidejna igra u napadu naše reprezentacije, Šuman odmah zove time-out! Johannson je drugi put isključen na meču!

34' - Burić brani šut Roosne nakon kontre, ali lopta se odbija do Leesa koji je šalje u prazan gol!

33' - Pärt ponovo pogađa sa crte. Ots brani šut Panića sa deset metara! Nastavlja se napad naše selekcije...

32' - Panić pogađa desnom rukom!

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Celminš je realizovao prvi napad u nastavku susreta.

Poluvrijeme. BiH - Estonija 12:9

30' - Prelijep pogodak Vranješa sa linije! Estonci ponovo gube loptu, Ovčina ponovo promašuje prazan gol... Celminš u posljednjoj sekundi pogađa za 12:9.

29' - Kakva bomba Tooma sa devet metara! Burić je dotakao loptu, ali je nije mogao odbraniti.

28' - Haseljić pogađa iz kontre! Ponovo smo na plus četiri!

27' - Prce je izgubio loptu, Lees iz kontre pogađa. Šuman traži time-out. Perić nakon novog solo-prodora pogađa uz dosta sreće!

26' - Ots brani šut Periću, ali imamo novi napad.

25' - Pärt je isključen. U naredne dvije minute naša selekcija će imati igrača više.

24' - Perić se prošetao kroz odbranu Estonije i sjajno pogodio!

23' - Toom pogađa, Estonci su prišli na minus dva.

22' - Johannson pogađa sa crte. Naši igrači su izgubili loptu u napadu.

21' - Panić čudesno pogađa iz pasivnog napada! Vodimo 8:4!

20' - Pärt sa crte pogađa i prekida našu seriju.

19' - Estonci promašuju, Prce to odmah kažnjava na drugoj strani!

18' - Burić upisuje petu odbranu, Terzić nakon kontre pogađa za plus tri! Estonci traže time-out.

17' - Ponovo Burić brani, Prce promašuje prazan gol!

16' - Estonci nastavljaju igrati 7 na 6. Sada im se to obilo o glavu, naokn odbrane Burića Haseljić iz kontre pogađa za plus dva!

15' - Toom pogađa stativu, Panić nakon kontre pogađa za 4:3!

14' - Panić pogađa za novo vodstvo BiH! Pärt poravnava rezultat.

13' - Još jedna sjajna odbrana naših rukometaša, ali Ovčina ponovo upropaštava čistu kontru.

12' - Ovčina uskače s krila, Ots brani.

11' - Estonija ponovo igra 7 na 6 u napadu kao u prvom meču. Toom odmah realizuje prvi takav napad.

10' - Tarabochia sa deset metara pogađa!

9' - Burić brani šut Celminša!

8' - Toom je izgubio loptu, Ovčina promašuje prazan gol!

7' - Isključenje za Johannsona. Haseljić je postigao gol ali on je poništen jer je nagazio liniju šesterca.

6' - Burić brani šut Tooma!

5' - Toom nastavlja gdje je stao prije četiri dana. Pogodio je za 1:1. Ots brani šut Terzića nakon brzog centra.

4' - Prvi gol na meču postiže Panić!

3' -Vranješ je osvojio loptu, ali je Ovčina upropastio priliku za kontranapad. U nastavku akcije lopta ispada Haseljiću.

2' - Prce šutira iz pasivnog napada daleko pored gola.

1' - Počela je utakmica.

19:59 - Intonirane su himne obje države, susret uskoro počinje.

19:55 - Večerašnji susret će suditi Slovenci Ozren Backović i Mirko Palačković.

19:48 - "Spremni ih dočekujemo. Utakmica je od velike važnosti i nadam se da ćemo uspjeti ispraviti drugo poluvrijeme iz Estonije, biti konstantniji i da ćemo pobijediti više od tri razlike. To je cilj, to je plan i to ćemo pokušati napraviti", poručio je selektor bh. tima Bilal Šuman.

19:42 - Upravo je završen duel u našoj grupi. Njemačka je razbila Austriju rezultatom 34:20. Ovo odgovara našoj selekciji s obzirom da je izvjesno da će se za 2. i 3. mjesto boriti upravo s Austrijom i današnjim protivnikom.

19:40 - Sastavi ekipa izgledaju ovako:

19:36 - Prije četiri dana u Estoniji BiH je izgubila rezultatom 24:21. To znači da našim momcima treba i pobjeda veća od tri gola razlike kako bi bila bolja od Estonije u međusobnom duelu u borbi za treće mjesto.

19:33 - Naša selekcija u ovom duelu više nema prava na kiks. U prve tri utakmice izabranici Bilala Šumana su ostvarili i ukoliko ne pobijede u ovom susretu mogu se već oprostiti od plasmana na Evropsko prvenstvo iduće godine.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u rukometu 2022. godine između BiH i Estonije. Susret se igra u Bugojnu s početkom u 20 sati.