Pred meč s Krupom
118

Željezničar u prijateljskom meču zabio 10 golova visočkoj Bosni

Ekipa Željezničara je u okviru trening-utakmice savladala visočku Bosnu sa 10:2.

Plavi su u vodstvo došli golom Bekrića nakon asistencije Subašića. Nedugo zatim Hajrić postiže gol, a sa strane je ubacio Milićević. Zec, koji je nakon dugo vremena zaigrao za Plave, pobrinuo se asistirati za treći gol. Pogodio je Hajrić. Konačan rezultat prvog poluvremena postavlja Hajrić sa bijele tačke, a prethodno je oboren Subašić.

Drugo poluvrijeme otvara gol domaćih za 4:1, strijelac je bio Tahmaz. Peti gol za Plave tim postiže Zec nakon lijepog prodora i ubačaja Kulašina. Isti strijelac, Zec, postigao je i šest gol, ovaj put na asistenciju Milićevića.

Duraković je za sedmi gol sjajno podvalio loptu, a Gasal rutinski pogodio. Za 8:1 pogodio je Subašić. Nastavili su Plavi sa napadima, a naredni, deveti gol, postigao je Duraković. Pet minuta prije kraja Bosna postiže drugi gol. Konačnih 10:2 postavlja Duraković golom iz slobodnog udarca.

Željezničar narednu utakmicu igra u subotu protiv Krupe. Susret na Grbavici počinje u 20 sati.