Haos u Amsterdamu
17

Zbog divljanja navijača prekinut najveći nizozemski derbi, huligani provalili i na stadion

H. H.
Najveći derbi nizozemskog nogometa između Ajaxa i Feyenoorda, prekinut je u 55. minuti zbog nereda domaćih navijača pri vodstvu gostiju 3:0.

Meč je prvi put prekinut krajem prvog poluvremena kada su navijači Ajaxa zasuli teren bakljama pri čemu je jedna pala vrlo blizu gostujućeg golmana Timona Wellenreuthera.

Prekid je potrajao desetak minuta nakon čega je prvo poluvrijeme privedeno kraju. Međutim, u 55. minuti navijači Ajaxa su ponovo zasuli teren bakljama nakon čega je sudija Serdar Gozubuyuk prekinuo utakmicu.

Nažalost, to nije bilo sve. Haotične scene nastavile su se i izvan stadiona. Navijači Ajaxa počeli su provaljivati na glavni ulaz stadiona.

Huligani su razbijali glavna vrata koja su u jednom trenutku popustila, a na videu se čuje ženski glas koji viče: "O ne, unutra su!"
Policija pokušava dovesti situaciju u red, pišu nizozemski mediji, te su među huligane ulejteli sa konjima, a na kraju su se odlučili poslužiti i suzavcem.

Ajax bilježi katastrofalan start sezone sa samo pet bodova nakon pet utakmica i nezadovoljstvo navijača je eskaliralo.