0

Werder sretnim pogotkom Pizarra odnio bod iz Leverkusena

Pizarro slavi pogodak (Foto: AFP)
Bayer je u Leverkusenu u prvom meču 24. kola njemačke Bundeslige dočekao Werder, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Domaćin je dominirao tokom svih 90 minuta susreta, a do vodećeg pogotka je stigao na samom otvaranju meča.

U 7. minuti Brandt je izveo sjajan solo prodor i šutirao sa dvadesetak metara, lopta se od prečku odbila do Vollanda koji je glavom posprema u praznu mrežu.

U nastavku susreta Bayer je kontrolirao igru i nije dozvolio gostima da ozbiljnije zaprijete Lenovom golu sve do 79. minute kada je nakon kornera Bauer šutirao i pogodio iskusnog Pizarra od kojeg se lopta odbila i zavrila u golu domaćina za konačnih 1:1.

Bayer je na ovaj način prekinuo niz od tri uzastopna poraza u svim takmičenjima (Atletico, Mainz, Dortmund), dok je Werder prekinuo niz od tri uzastopne pobjede (Mainz, Wolfsburg, Darmstadt).