141

Višćin šou: Dva gola i asistencija bh. igrača u pobjedi Basaksehira nad Akhisarom

Edin Višća (Foto: Twitter)
U 9. kolu turske Super lige Basaksehir je na domaćem terenu ubjedljivo slavio protiv ekipe Akhisar Belediye (5:1).

Fantastične igre Basaksehira nastavljene su i u ovom kolu. Ekipa iz Istanbula je, uz Bešiktaš, jedina neporažena ekipa prvenstva te će i nakon ovog kola boraviti na prvom mjestu tabele sa 23 osvojena boda, dva više od Bešiktaša.

Pravi šou priredio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća koji je u razmaku od 19 minuta postigao dva gola i upisao asistenciju.

No, krenimo redom. Prvo je Under u 16. minuti pogodio za 1:0, a onda je na scenu stupio Višća koji u 16. minuti postiže svoj prvi gol na meču. Potom su gosti u 28. minuti smanjili na 2:1, ali samo tri minute kasnije Višća pogađa za 3:1.

Sjajno prvo poluvrijeme Višća je zaokružio u 39. minuti kada je upisao asistenciju na gol Takdemira. Domaćin je u drugom dijelu pogodio još jednom, a strijelac je bio Mossoro u 54. minuti kada je postavio konačnih 5:1.

Višća sada ima učinak od četiri gola i četiri asistencije u devet utakmica turskog prvenstva u ovoj sezoni što je odličan učinak.