Hercegovački duel
159

Velež savladao Široki Brijeg i učvrstio se na trećem mjestu prvenstva BiH

Detalj s utakmice u Čitluku (Foto: NK Široki Brijeg)
Nogometaši Veleža pobijedili su u Čitluku u 31. kolu Wwin lige BiH ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0 te su se tako učvrstili na trećem mjestu prvenstva naše države.

Na početku utakmice se igralo uglavnom na polovini gostujuće ekipe, ali većih uzbuđenja nije bilo. Većih šansi nije bilo sve do samog finiša prvog poluvremena, a onda su dvije odlične prilike propustili prvo Chinedu na jednoj, a onda Suljić na drugoj strani.

Ipak, samo minut kasnije Suljić se iskupio za promašaj i zakucao loptu u mrežu nakon asistencije Haskića. Bilo je to zasluženo vodstvo Veleža koje su zadržali do odlaska na odmor.

U znatno sporijem ritmu igralo se u drugom poluvremenu koje je često bilo prekidano brojnim prekršajima i izmjenama.

Imao je Široki pred kraj utakmice inicijativu, ali bez prave prilike, pa je Velež sačuvao vodstvo i osvojio nova tri boda.

Velež je na trećem mjestu Wwin lige BiH, dok je Široki Brijeg na osmoj poziciji. U narednom kolu Velež će dočekati GOŠK, dok će Široki Brijeg gostovati Slogi.