93

Vedad Ibišević strijelac za Stuttgart protiv Mainza

Piše: N. J.
Ibišević nakon postignutog gola (Foto: AFP)
Bh. nogometni reprezentativac Vedad Ibišević bio je strijelac za Stuttgart koji je u 1. kolu Bundeslige danas poražen na gostovanju kod ekipe Mainza 3:2.

Domaćini su poveli u 14. minuti preko Mullera, a Stuttgart je odgovorio samo dvije minute kasnije, preko Ibiševića koji je pogodio mrežu Mainza za 1:1.

Napadač Stuttgarta i bh. reprezentacije odlično je reagovao na ubacivanje sa strane i pogodio mrežu, čime je odlično počeo novu sezonu u Bundesligi.

Uz neriješen rezultat (1:1) otišlo se na odmor. Domaći tim u nastavku, međutim, ponovo dolazi u vodstvo 2:1 preko Okazakija u 65. minuti, a u 78. minuti Muller svojim drugim golom na utakmici povećava prednost Mainza na 3:1. U 82. minuti Harnik smanjuje rezultat i pogađa za konačnih 3:2. Ibišević je odigrao čitavu utakmicu.