Primera
1

VIDEO / Valencia uzela bod protiv Barcelone

Nogometaši Barcelone tek su treći put ove sezone ostali bez pobjede u španskom prvenstvu. U 22. su kolu odigrali 1-1 na gostovanju kod Valencije.

Katalonci su, podsjetimo, jedine bodove ispustili odigravši neodlučeno protiv Real Madrida na Camp Nouu, te nedavnim porazom od Real Sociedada u San Sebastianu. I dalje su, dakako, uvjerljivo prvi s 12 bodova prednosti pred Atleticom koji eventualno može smanjiti zaostatak ukoliko u nastavku večeri pobijedi Betis.

Valencia je na Mestalli povela u 33. minuti prvim ovosezonskim pogotkom Argentinca Evera Banege. Roberto Soldado je ubacio s desnog krila, Gerard Pique je pokušao izbiti loptu glavom, ali ju je odbio samo do Banege koji je iskosa s desetak metara matirao Victora Valdesa.

Barcelona je izjednačila šest minuta kasnije s bijele točke. Pedro je u kaznenom prostoru naletio na Pereiru, a sudac je to ocijenio prekršajem uprkos burnim protestima domaćih. Lionelu Messiju to nije smetalo, uzeo je loptu i zakucao je iza leđa Vicentea Guaite. Argentincu je to 34. pogodak u Primeri ove sezone.

Barcelona je završnici utakmice živjela opasno. Gosti su napravili pritisak, a u 89. minuti je Valdes odbranio veliku priliku Soldadu.

Primera, 22. kolo:

Sevilla - Rayo Vallecano 2-1 (Rakitić 45+2, Negredo 54 / Dominguez 51) Malaga - Zaragoza 1-1 (Isco 23 - 11m / Postiga 13) Valencia - Barcelona 1-1 (Banega 33 / Messi 39 - 11m)

1. Barcelona 22 19 2 1 72-25 59
  2. Atletico Madrid 21 15 2 4 42-21 47
  3. Real Madrid 22 13 4 5 54-21 43
  4. Malaga 22 10 6 6 34-20 36
  5. Betis 21 11 2 8 31-33 35
  1. Valencia 22 10 4 8 31-35 34
  2. Rayo Vallecano 22 11 1 10 31-37 34
  3. Levante 22 10 3 9 28-33 33