10.10.2014. u 22:36
21
135
21
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je od 20:45 sati igrala drugu utakmicu kvalifikacija za Euro 2016. Protivnik Zmajeva bila je selekcija Velsa, a susret je završen bez golova. Utakmicu sa gradskog stadiona u Cardiffu mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+5' - Kraj utakmice u Cardiffu, susret je završen bez golova.

90+3' - Korner za Vels.

90+3' - Bale odlično šutira, Begović sjajno brani.

90+2' - Aut za Zmajeve.

90' - Igrat će se 4 minute sudijskog vremena.

90' - U Cardiffu 90. minuta, rezultat je 0:0.

88' - Šut Robson-Kanua, korner za Vels.

86' - Hajrović je ukrao jednu loptu, ali bez promjene rezultata.

83' - George Williams mijenja Jonathana Williamsa u redovima Velsa. Safet Sušić pravi prvu izmjenu, Hajrović mijenja Ibiševića.

82' - Dobar prodor Balea, Begović siguran.

81' - Korner za Zmajeve.

81' - Fenomenalan udarac Pjanića, Hennessey još bolje brani.

80' - Prekršaj nad Ibiševićem. Ponovo dobra prilika za Pjanića.

78' - Sjajna prilika za Vels. Nakon centaršuta Balea, Ashley Williams je glavom šutirao preko gola, sa pet metara.

77' - Hennessey će vratiti loptu u igru.

72' - Žuti karton je dobio i Ashley Williams.

71' - Džeko i Bale su dobili po žuti karton.

70' - Chester je dobio žuti karton zbog žestokog starta nad Bešićem. Varnice na terenu.

68' - Sjajan udarac Pjanića, lopta za malo odlazi pored gola.

67' - Slobodan udarac za BiH. Odlična prilika za Pjanića.

65' - Robson-Kanu je zamijenio Churcha.

65' - Lulić izbija loptu u korner.

63' - Korner za Vels.

57' - Taylor dobija žuti karton zbog starta nad Mujdžom.

56' - Hennessey odlično brani šut Medunjanina sa distance.

55' - Sjajan početak drugog poluvremena za Zmajeve. Vels se uspio odbraniti, mada su u pojedinim trenucima u odbrani djelovali izgubljeno.

54' - Hennessey sjajno brani šut Džeke.

53' - Pritisak Zmajeva, treći korner za BiH.

51' - Džeko je šutirao, Hennessey ponovo brani. Ostaje 0:0.

50' - Odlična prilika za Zmajeve, golman je odlično odbranio udarac Medunjanina. Odmah potom je Bale povukao kontranapad, ali je Bešić još jednom sjajno intervenisao.

48' - Prekršaj Bešića nad Baleom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Cardiffu. Idemo pobijediti!

45+' - Očekujemo da Zmajevi u drugom poluvremenu pruže još bolju igru i, naravno, zabilježe pobjedu!

45+2' - Kraj prvih 45 minuta u Cardiffu. Vels - BiH 0: 0.

45' - Dobra kombinacija Medunjanina i Džeke, nema promjene rezultata.

44' - Ibišević je pao u 16-ercu domaćih, ruski sudija se nije oglasio. Bilo je kontakta.

42' - Muhamed Bešić je dobio nekoliko sjajnih duela sa Baleom.

40' - Navijači BiH su u ovim trenucima nadglasali domaće navijače.

35' - Još jedan prekršaj Pjanića, Velšani traže crveni karton za njega.

34' - Prekršaj Miralema Pjanića, sudija mu pokazuje žuti karton zbog grubog starta nad Jonathanom Williamsom.

32' - Ibišević je dobro šutirao glavom, Hennessey dobro postavljen.

32' - Drugi korner na utakmici za našu reprezentaciju.

29' - Očekuje se prva prava prilika pred golom Velsa.

27' - Još jednom dobar udarac Pjanića, ali lopta ide pored gola.

25' - Grub start Taylora nad Mujdžom. Igrač Velsa nije dobio žuti karton.

23' - Bešić je odličnio iznio loptu sa naše polovine. Aut za Zmajeve.

20' - Dobra akcija Velsa, ali lopta odlazi preko gola. Šutirao je Gunter.

19' - Dobra dubinska lopta Medunjanina prema Džeki, ali ostaje 0:0

18' - Pljusak u Cardiffu.

16' - Hadžić je napravio prekršaj i dobio žuti karton.

13' - Duga lopta prema Baleu, ali se najbolji igrač Velsa nije snašao.

11' - Prvi korner za Zmajeve.

10' - Pjanić je dobro šutirao sa distance, golman Velsa je na mjestu.

7' - Intervencija Šunjića, novi korner za Vels.

5' - Prvi korner za Vels.

2' - Kako je i najavljeno, na tribinama stadiona u Cardiffu je oko 30.000 gledatelja.

1' - Utakmica u Cardiffu je počela. Sretno, Zmajevi!

20:44 -

20:40 - U toku je intoniranje himni Bosne i Hercegovine i Velsa.

20:40 - Zmajevi neće biti bez podrške u Cardiffu, gdje su stigle stotine navijača naše reprezentacije.

20:39 - Igrači oba tima su izašli na teren, očekuje se intoniranje himni.

20:36 - Susret je vrlo važan za obje selekcije, a iz oba tabora su najavili da će ići na pobjedu.

20:26 - Počela je padati kiša u Cardiffu.

20:23 -

20:22 - Sastav Velsa: Hennessey, Gunter, Taylor, Chester, Davies, A. Williams, King, Bale, Ledley, J. Williams, Church.

20:15 - Očekuje se da će na tribinama gradskog stadiona u Cardiffu biti 30.000 gledatelja.

20:05 - Zmajevi će protiv Velsa istrčati na teren u sljedećem sastavu: Begović, Šunjić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Mujdža, Sušić, Hadžić, Ibišević, Džeko.

19:59 - Još je manje od sat vremena do početka utakmice 2. kola kvalifikacija za Euro u Cardiffu, gdje će se sastati selekcije Velsa i BiH.