55

Tok utakmiceee: BiH - Belgija 1:1

Piše: N. J.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala utakmicu 3. kola kvalifikacija za Euro protiv Belgije. Tekstualni prijenos utakmice koja se igrala na stadionu Bilino Polje u Zenici mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90+2' - Kraj utakmice u Zenici, BiH - Belgija 1:1.
90' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.
89' - Šesti korner za BiH.
88' - Kompany je zaustavio Višću i dobio žuti karton.
87' - Odlična prilika za Mertensa, lopta ide pored gola.
84' - Bešić presijeca kontru Belgije i izbija loptu u korner.
83' - Korner za Zmajeve.
82' - Korner za Belgiju.
80' - Još deset minuta do kraja utakmice, 1:1.
77' - Fellaini je ušao umjesto Defoura.
77' - Korner za Belgiju, Lulić je intervenisao.
73' - Slobodan udarac na 30 metara od gola za Zmajeve. Prilika za Pjanića. Lopta odlazi pored gola.
72' - Edin Višća je ušao umjesto Sušića. Navijači skandiraju ime Tina Sušića.
69' - Korner za BiH.
68' - Dobra dva napada Zmajeva, nema promjene rezultata.
66' - Dobra prilika za Belgiju, ostaje 1:1.
65' - Belgijanci u ofsajdu.
61' - Džeko odlično šutira glavom pod prečku, Courtois izbija loptu u korner.
59' - Kakva šansa za Pjanića! Ostaje 1:1. Zadnji igrač odbrane je spasio Belgiju.
57' - Mertens je zamijenio Lukakua.
56' - Belgijanci su imali sreće. Udarac Džeke odlazi pored gola.
55' - Slobodan udarac za Zmajeve. Džeko je fauliran na sredini terena.
51' - Gol! Nainggolan pogađa za poravnanje rezultata 1:1. Lopta je prošla ispod ruku Begovića.

[VIDEO]RNc4nEo_EfY[/VIDEO]

48' - Sušić je intervenisao u odbrani i odbio opasan napad Belgije.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Naprijed, Zmajevi!
45+2' - Kraj prvog poluvremena u Zenici. Zmajevi nakon prvih 45 minuta vode 1:0!

45+1' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.
44' - Origi u ofsajdu.
43' - Begović je odlično zaustavio udarac Lukakua.
40' - Defour je šutirao, Begović odbio loptu. Odbili smo opasan napad Belgije.
35' - Begović je odbranio šut Vertonghena iz slobodnog udarca.
33' - Slobodan udarac za Belgiju u zoni šuta. Prekršaj nad Hazardom napravio je Bešić.
28' - Slavlje nakon gola Edina Džeke.

28' - Gooooooooooll!! Edin Džeko dovodi Zmajeve u vodstvo 1:0. Pjanić je dao odličnu povratnu loptu, a kapiten našeg tima sjajno zatresa mrežu.

27' - Drugi korner za Belgiju.
25' - Sušić je sa distance šutirao preko gola.
25' - Belgijanci opasni iz kontranapada, bolji su u dosadašnjem dijelu utakmice.

21' - Sušić u ofsajdu.
20' - Šunjić izbacuje loptu u korner.
19' - Bešić šutira, Courtois lako brani.
15' - Zmajevi još uvijek bez ozbiljnije prilike pred golom Belgije.
12' - Novi korner za Zmajeve.
10' - De Bruyne u ofsajdu. Belgijanci su bolje počeli meč.
9' - Snažan šut Hazarda, Begović brani.
8' - Kontranapad Belgije, Nainggolan srećom neprecizan.
8' - Prvi korner na utakmici za Zmajeve.
7' - Origi je šutirao, Begović odlično brani.
3' - Origi je imao priliku, ali je njegov udarac izblokiran. De Bruyne potom šutira pored gola.
1' - Utakmica BiH - Belgija u Zenici je počela. Sretno, Zmajevi!
20:41 - U toku je intoniranje himni Belgije i Bosne i Hercegovine.
20:40 - Igrači oba tima su izašli na teren, očekuje se intoniranje himni.
20:30 - Iz tabora Zmajeva poručuju da ni remi protiv Belgije ne bi bio loš.
20:20 - Iz tabora Belgije su u najavi utakmice istakli kako su došli u Zenicu po tri boda, a našoj reprezentaciji se dobar rezultat večeras nameće kao imperativ poslije samo jednog osvojenog boda iz utakmica sa Kiprom i Velsom.
20:12 - Zmajevi će, kao i obično, večeras imati sjajnu podršku na Bilinom Polju. BH Fanaticosi su pred večerašnji susret napravili odličnu atmosferu na ulicama Zenice te korteom došli do Bilinog Polja.
20:07 - Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Belgije u prošlosti su se sastajale četiri puta. Naša reprezentacija ima pozitivan skor kada su u pitanju mečevi sa našim večerašnjim protivnikom. Od četiri utakmice pobijedili smo na tri, uz osam postignutih i sedam primljenih pogodaka.

20:03 - Zmajevi su sat prije početka utakmice izašli na teren Bilinog Polja da osjete atmosferu. Navijači su ih pozdravili aplauzom, a posebno su skandirali kapitenu našeg tima Edinu Džeki.

20:00 - Selektor Belgije Marc Wilmots se odlučio za ovih 11 igrača: Courtois, Alderweild, Lombaerts, Kompany, Vertonghen, Nainggolan, De Bruyne, Hazard, Defour, Lukaku, Origi.
20:00 - Zmajevi će susret početi u sljedećem sastavu: Begović, Šunjić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Mujdža, Sušić, Hadžić, Ibišević, Džeko.
19:58 - Još je manje od sat vremena do početka utakmice 3. kola kvalifikacija za Euro u Zenici, gdje će se sastati selekcije BiH i Belgije.