Tok utakmice: FK Sarajevo - Lech Poznan 0:2

14.7.2015. u 22:53
31
348
31
Nogometaši FK Sarajevo odigrali su prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka protiv poljskog Lecha. Gosti su savladali Bordo tim rezultatom 2:0. Tekstualni prenos susreta sa stadiona "Asim Ferhatović Hase" mogli se pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Završen je susret na Koševu.

90' - Četiri minute će se igrati u produžetku susreta.

88' - Navijači FK Sarajevo razočarani napuštaju Koševo.

80' - Žuti karton za Jevtića nakon faula nad Bekićem.

80' - Korner za Sarajevo nakon ubacivanja u šesnaesterac.

78' - Samir Radovac je izašao, a zamijenio ga je Rustemović.

72' - Izlazi Velkoski, ulazi Bekić.

71' - Benko se iznenada našao u šansi nakon kornera, ali nije uspio zahvatiti loptu glavom.

62' - Barry Douglas je dugom loptom pronašao Denisa Thomallu u šesnatesercu Sarajeva, a njemački napadač bez problema glavom savladava nemoćnog Oštrakovića.

62' - Gol Lecha nakon još jedne katastrofalne greške odbrane Sarajeva.

60' - Kakva šansa za Sarajevo. Hebibović je odlično prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Benka koji šutira direktno u Burića. Šteta.

58' - Žuti karton za Dariusza Formellu nakon grubog starta.

55' - Duljević je ponovo pokušao, ovaj put mnogo bolje, ali je njegov šut sa vrha šesnaesterca završio iznad gola Lecha.

52' - Sarajevo ima nešto više od igre u nastavku, ali bez konkretnih prilika. Uglavnom su to pokušaji po desnoj strani.

46' - Duljević sa velike udaljenosti pokušava ugroziti gol Lecha, ali Burić hvata loptu bez većih problema.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na utakmici FK Sarajevo - Lech Poznan.

45' - Kraj prvog poluvremena. Sarajevo je imalo nekoliko dobrih šansi, ali je Kasper Hamalainen zaledio Koševo u 40. minuti nakon gola glavom i slabe reakcije domaćeg golmana.

45' - Dvije minute nadoknade u prvom poluvremenu.

40' - Žuti karton dobio je i Haris Duljević. Prethodno, "požutio" je Tomislav Barbarić.

40' - Golman Bordo tima je mogao bolje reagovati u ovoj situaciji nakon ubacivanja u šesnaesterac. Lukasz Tralka je ubacio, a Finac Kasper Hamalainen bez većih problema glavom poslao loptu u mrežu gola domaće ekipe.

40' - Gol za Lech nakon katastrofalne reakcije golmana Sarajeva.

38' - Opasan napad Lecha po lijevoj strani. Jedan od igrača gostujuće ekipe ušao je u šesnaesterac Sarajeva, pao i tražio penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

33' - Lech je zaprijetio nakon kornera, Oštraković nije uspio intervenisati, a lopta odlazi u gol-aut.

33' - Sarajevo sve opasnije. Stojčev je šutirao, ali lopta odlazi u korner nakon šuta.

30' - Kakva šansa za Sarajevo. Bordo tim je odlično izveo polukontru, dodao do Velkoskog koji je imao slobodnog Benka, ali Makedonac šutira direktno u Burića na golu Lecha.

29' - Kakva šansa za Lech, ali prečka spašava Sarajevo.

28' - Pritisak Sarajeva u posljednjih nekoliko minuta. Izabranici Dženana Uščuplića pokušavaju ubacivanjima u šesanesterac Lecha, ali za sada bez konkretnih šansi.

22' - Stojčev je sjajno ubacio loptu nakon faula, ali je lopta otišla preko gola nakon šuta glavom jednog igrača Sarajeva.

16' - Lech je zaprijetio, ali Oštraković bez problema hvata ubačenu loptu.

15' - Stojčev je prošao po lijevoj strani i pokušao ubaciti u šesnaesterac, ali bezuspješno.

13' - Sarajevo je ponovo zaprijetilo, ovaj put po lijevoj strani, ali odbrana Lecha na visini zadatka.

10' - Trener Lecha morao je mijenjati već u prvim minutama susreta. Iz igre je izašao Karol Linetty, a ušao je Darisuz Dudka.

8' - Kakva šansa za Sarajevo. Stepanov je idealno proigrao Benku koji šutira pored desne stative gola Lecha. Šteta!

5' - Samir Radovac bez većih problema oduzima loptu jednom Lechovom igraču. Sarajevo u napadu.

4' - Opasan napad za gostujuću ekipu, ali je odbrana Sarajeva dobro reagovala.

4' - Nakon kornera za Lech, Oštraković boksuje loptu van šesnaesterca Sarajeva.

3' - Aut je za FK Sarajevo. Puzigaća dodaje do Benke, ali Bordo tim brzo gubi loptu.

2' - Lopta je u posjedu igrača Lecha. Sarajevo na sredini terena pokušava oduzeti loptu.

1' - Počela je utakmica na Koševu. Sretno Sarajevo!

20:58 - Sve je spremno za početak susreta.

20:55 - Ostalo je još pet minuta do utakmice. Iz svlačionice su izašli stručni štabovi oba tima. Sa sjevera se čuje pjesma Hordi zla.

20:49 - Uslovi za utakmicu su idealni desetak minuta prije početka susreta FK Sarajevo - Lech Poznan. Sve ukazuje na to da će ovo biti pravi nogometni spektakl.

20:43 - Bordo tim će večeras imati podršku i onih najmlađih.

20:39 - Vidljive su povrede na navijačima od sinoćnje tuče u centru Sarajeva i Vogošći.

20:38 - S druge strane, transparente će postaviti i navijači Lecha.

20:35 - Horde zla su na sjevernoj tribini pripremili posebnu koreografiju.

20:35 - Tribine stadiona se polako pune.

20:30 - FK Sarajevo će večerašnju utakmicu početi sa dva napadača, Leonom Benkom i Krsteom Velkoskim.

20:27 - Očekuje se da će na Koševu večeras biti blizu 10.000 navijača.

20:10 - Na Koševo su stigli i huligani koji su sinoć pravili nerede po centru Sarajeva i u Vogošći.

20:09 - Na teren u ovim trenucima izlaze igrači Lecha uz zvižduke domaćih navijača, ali i podršku sa juga.

20:04 - Za Lech će nastupiti Burić, Douglas, Kędziora, Kádár, Kamiński, Trałka, Linetty, Hämäläinen, Pawłowski, Thomalla i Kownacki.

20:00 - Sat vremena prije susreta, Uščuplić je saopštio početni sastav FK Sarajevo, a čine ga Oštraković, Hebibović, Stepanov, Barbarić, Stojčev, Duljević, Cimirot, Puzigaća, Velkoski, Benko i Radovac.

19:57 - Talijanski sudija Paolo Valeri koji će večeras dijeliti pravdu je u dosadašnje 23 međunarodne utakmice dosudio deset penala, osam za domaćine i dva za goste. Podijelio je 107 žutih kartona, 52 za domaće ekipe i 55 za gostujuće.

19:53 - Prema posljednjim informacija, Lech će na Koševu imati podršku približno 1.000 svojih navijača

19:45 - Sa sjeverne tribine "Vedran Puljić" večeras će Bordo tim imati najveću podršku.

19:43 - U ovim trenucima na južnu tribinu ulaze i navijači poljskog Lecha.

19:43 - Igrači Bordo tima pozdravljeni su aplauzom nakon što su izašli na teren Koševa.

19:40 - U ovim trenucima, igrači i navijači oba tima pristižu na Koševo.

19:39 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prenos susreta drugog pretkola Lige prvaka u kojem FK Sarajevo kao domaćin dočekuje poljski Lech.