7.5.2014. u 18:51
29
97
29
Na Bilinom Polju u Zenici nogometaši Sarajeva i Čelika odigrali su prvu utakmicu finala Kupa BiH. Igrači Sarajeva su slaviti rezultatom 2:0 i tako stekli kapitalnu prednost pred revanš na Koševu 17. maja. Meč ste mogli pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+4 - Završen je susret na Bilinom Polju. Sarajevo je slavilo 0:2 golovima Trivunovića i Stojčeva.

90+4 - Gooooooooooooooooool. Miloš Stojčev postiže sjajan pogotak.

90+2 - Prilika za Čelik nakon centaršuta s lijeve strane, ali Bandović boksuje loptu.

90 - Kovačević mijenja Cimirota u ekipi Sarajeva.

87 - Dobar udarac Todorovića, ali Adilović siguran.

86 - U ekipi Čelika Mešanović je dobio žuti karton.

85 - Alispahić je zamijenio iskusnog Simića u ekipi Čelika.

84 - Samo što je ušao u igru Vusljanin je dobio žuti karton.

83 - Izmjena u ekipi Sarajeva. Izašao je Purić, a ušao Vusljanin.

81 - Velkoski se našao u ofsajdu.

80 - Do kraja susreta ostalo je još deset minuta.

77 - Još jedan korner za Sarajevo. Nakon centaršuta glavom je gađao Trivunović, ali neprecizno.

76 - Duvnjak je zamjenio Burekovića u ekipi Čelika.

76 - Četvrti korner za Sarajevo.

75 - Jusić u ekipi Čelika je dobio žuti karton.

74 - Izmjena u ekipi Sarajeva. Izašao je Bilbija, a ušao Todorović.

71 - Igrač Sarajeva Velkoski je dobio javnu opomenu.

71 - Nakon centaršuta s desne strane šutirao je Bajraktarević, ali lopta je otišla pored gola.

66 - Glavni sudija je ipak poništio pogodak. Iako je nakon postignutog pogotka igra nastavljena i trajala dvije minute, sudija Valjić je, nakon prigovora igrača Čelika, poništio gol Sarajeva. Trenutni rezultat je 0:1

65 - Goooooooooooooooool! Sarajevo vodi 2:0, a strijelac je Bilbija

63 - Centaršut Simića, ali odbrana Sarajeva otklanja opasnost.

57 - Prvi korner na utakmici za Čelik.

55 - Igrači Sarajeva Bilbija i Tatomirović su dobili žuti karton.

55 - Čelik je u drugom poluvremenu silovito krenuo po izjednačenje.

52 - Igrač Čelika Bureković je dobio žuti karton. On je treći igrač Čelika sa javnom opomenom.

52 - Mešanović je pao u šesnaestercu, igrači Čelika su tražili jedanaesterac, ali Valjić pokazuje da se igra nastavi.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2 - Kraj prvog poluvremena. Sarajevo je iskoristilo terensku inicijativu i došlo do kapitalnog pogotka u gostima.

45+2 - Žuti karton za igrača Čelika Dedića.

43 - Goooooooool! Sarajevo vodi 1:0. Strijelac je Trivunović. Adilović je odbranio udarac Dupovca a na odbijenu loptu je natrčao Trivunović i zatresao mrežu domaćina.

43 - Treći korner za Sarajevo.

38 - Velika prilika za Čelik. Duga lopta Mešanovića za Barača koji šutira pored gola.

36 - Lakičević ubacuje s lijeve strane, ali udarac Mešanovića odlazi pored gola.

33 - Prilika za Stojčeva, ali igrač Sarajeva je bio neprecizan.

33 - Igrač Čelika Mešanović se našao u ofsajdu.

30 - Nastavljena je utakmica u Zenici.

28 - Sudija Valjić je zaustavio igru zbog bakljade Robijaša.

26 - Velkoski je dobro vidio utrčavanje Bilbije u šesnaesterac domaćina, ali njegovo dodavanje je neprecizno.

25 - Gosti iz Sarajeva imaju terensku inicijativu, ali golman Čelika Adilović do sada nije imao previše posla.

19 - Žuti karton za igrača Čelika Mehmedaliju Čovića.

12 - Sarajevo konkretnije u početku meča.

10 - Velika prilika za goste iz Sarajeva, šutirao je Bilbija, ali rezultat ostaje 0:0.

9 - Korner za Sarajevo.

8 - Prve minute meča protiču bez velikih prilika. Na stadionu je više od 7.000 gledalaca.

1 - Počeo je meč na Bilinom Polju.

- - Glavni sudija meča je Ognjen Valjić iz Banja Luke.

- - Sastav Sarajeva: Bandović, Stojčev, Jajalo, Velkoski, Tatomirović, Purić, Trivunović, Cimirot, Dupovac, Puzigaća, Bilbija.

- - Čelik će početi utakmicu u sljedećem sastavu: Adilović, Bajraktarević, Mešanović, Jusić, Simić, Bureković, Dedić, Barać, Mišić, Lakićević, Čović.

- - Do početka utakmice ostalo je još petnaest minuta.