Kvalifikacije za LP
41

Upozorenje za bh. prvaka: Dinamo Brest demolirao Astanu, u 2. kolu čeka Sarajevo ili Nomads

E. B.
Nogometaši Dinama iz Bresta demolirali su Astanu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka rezultatom 6:3.

Već nakon 37 minuta igre u Brestu bilo je jasno da će Dinamo proći dalje. Gordejčuk je u 16. minuti pogodio za 1:0, a samo minutu kasnije Pečenin je pogodio za 2:0.

Gordejčuk je svoj drugi pogodak postigao u 22. minuti, a Sedko je u 37. povisio na 4:0.

Astana je u 45. minuti preko Tomasova smanjila na 4:1, a potom i u 53. minuti Rotario je pogodio za 4:2.

Da se gosti ne mogu nadati preokretu pobrinuo se Diallo samo dvije minute kasnije kada je pogodio za 5:2.

Bejsebekov je u 87. minuti pogodio za 5:3, a onda je u posljednjoj minuti meča Diallo svojim drugim pogotkom postavio konačnih 6:3.

Dinamo će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Connah's Quay Nomads - Sarajevo.