1

Trijumf Barcelone zasjenila povreda Lionela Messija

Nakon sramotnog poraza od Celte u Vigu u prošlom kolu Barcelona je danas na svom stadionu uspjela ostvariti trijumf nad Las Palmasom rezultatom 2:1.

Od starta utakmice domaći tim bio je bolji protivnik, a inicijativu su fudbaleri Luisa Enriquea krunisali s dva pogotka Luisa Suareza.

Barcelona je od desete minute igrala bez povrijeđenog Lionela Messija, ali se to ovog puta ipak nije negativno odrazilo na konačan rezultat utakmice. U 24. minuti odlični Urugvajac koristi idealan centaršut Sergi Roberta sa deste strane i pogađa za 1:0.

U desetoj minuti drugog poluvremena asistent je El Hadadi, a strijelac po drugi put Luis Suarez. Mogao je Neymar u 66. minuti povećati prednost Barcelone, ali nije uspio iskoristiti jedanaestreac šutiravši preko gola.

Gosti su do kraja ublažili poraz, a pogodak za konačnih 1:2 postigao je Viera. Prema prvim prognozama Messi će sa terena odsustvovati između šest i osam sedmica.