Premiership
0

Tottenhamu samo bod, Liverpoolova "petarda" Birminghamu

Nogometaši Tottenhama gube korak u borbi s Manchester Cityjem za četvrto mjesto koje posljednje vodi u Ligu prvaka. U sklopu 34. kola Premiershipa Spursi su na White Hart Laneu odigrali tek 2-2 s West Bromwich Albionom.

U posljednjih sedam ligaških susreta Spursi su upisali tek jednu pobjedu, a remizirali čak pet puta. Protiv West Bromwicha zaostajali su već od pete minute nakon gola Petera Odemwingiea, da bi uspjeli potpuno preokrenuti susret preko Romana Pavljučenka i Jermaina Defoea. Ipak, prednost Spursi nisu zadržali i Simon Cox je sjajnim eurogolom u 81. minuti donio gostima bod. Pucao je Cox malo izvan ruba kaznenog prostora iskosa s lijeve strane i pronašao same suprotne rašlje gola Herurelha Gomesa.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Liverpool koji je na Anfieldu s 5-0 torpedirao Birmingham. Junak susreta bio je Maxi Rodriguez koji je postigao hat-trick, dok su po gol zabili i Dirk Kuyt i Joe Cole. Efikasno je bilo i na Stadionu svjetla na kojem je domaći Sunderland savladao Wigan 4-2 i tako goste gurno korak natrag u borbi za opstanak, dok su tri susreta završila bez pobjednika rezultatom 1-1.

Aston Villa i Stoke remizirali su na Villa Parku, Blackpool i Newcastle na Bloomfield Roadu, a Wolverhampton i Fulham na Molineuxu. Posljednju utakmicu subotnjeg programa igraju Chelsea i West Ham na Stamford Bridgeu.

Premiership, 34. kolo:

Manchester United - Everton 1-0 (Hernandez 84)

Aston Villa – Stoke 1-1 (Bent 43 / Jones 20)

Blackpool – Newcastle 1-1 (Campbell 32 / Lovenkrands 17)

Liverpool – Birmingham 5-0 (Maxi Rodriguez 7, 66, 74, Kuyt 24, Cole 86)

Sunderland – Wigan 4-2 (Gyan 55, Henderson 66, 77, Sessegnon 73-11m / Diame 52, Santo 90)

Tottenham – West Bromwich Albion 2-2 (Pavljučenko 27, Defoe 67 / Odemwingie 5, Cox 81)

Wolverhampton – Fulham 1-1 (Fletcher 22 / Johnson 80)

Redoslijed: 1. Manchester United 73, 2. Chelsea 64 (-1), 3. Arsenal 64 (-1), 4. Manchester City 56 (-1), 5. Tottenham 55, 6. Liverpool 52...