Premijer liga BiH
56

Tok utakmice: Sloboda - Željezničar 1:0

K. H.
Na stadionu Tušanj u Tuzli igrao se meč 24. kola Premijer lige BiH između Slobode i Željezničara, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Sloboda - Željezničar 1:0

90+3' - Željezničar ne može ni doći do gola Slobode...

90' - Igrat će se još četiri minute.

90' - Sami finiš utakmice, Željezničar pred novim porazom...

87' - Ništa značajno se ne dešava na Tušnju, Željezničar nema pravih šansi.

82' - Mnogo nervoze na terenu i bez pravih prilika.

70' - Sve manje vremena za Željezničar, pokušavaju Plavi, no sve je to jalovo i daleko od gola Slobode. U isto vrijeme domaći igrači pokušavaju što drže čuvati loptu u svom posjedu.

65' - Sjajan roling Mujezinovića, prošao je jednog igrača Slobode i onda iz velike udaljenosti nabio loptu preko gola. Sve manje vremena za Plave...

60' - Dobra prilika za Slobodu da postigne drugi gol, Maksimović je još jednom šutirao, ali lopta odlazi daleko od gola.

53' - Soloprodor Bekrića po lijevoj strani, ali na kraju loš centaršut.

52' - Odmah je Željezničar pokušao doći do poravnanja, no pritisak nije urodio plodom.

Sloboda - Željezničar 1:0 (Maksimović)

48' - Gooool! Sloboda stiže do vodstva nakon gola koji je postigao Maksimović. Odbrana Plavih je ispala na nekih 40 metara od gola, tražili su nedozvoljenu poziciju, a nakon centaršuta s desne strane lopta dolazi do Maksimovića koji je gura u mrežu za 1:0.

Na snimku gola se jasno može vidjeti da je na početku akcije Slobode jedan igrač bio u nedozvoljenoj poziciji, čak i nekoliko metara iza leđa odbrane Plavih, no sudije to nisu svirale pa je tim s Grbavice još jednom žestoko oštećen u ovoj sezoni.

Situacija prije gola Željezničara (nedozvoljena pozicija)

47' - Velika šansa za Željezničar! Bojo je šutirao, lopta odlazi malo pored gola.

47' - Pritisak Željezničara odmah na početku drugog poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju. Alispahić je na terenu umjesto Kosorića.

Kraj prvog poluvremena

Sloboda - Željezničar 0:0

45' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

45' - Prekid igre nakon što je Mujezinoviću ukazana pomoć.

42' - Nevjerovatno šta se sada desilo na Tušnju. Golman Slobode je odbranio penal, lopta se odbila Bekriću direktno na nogu, ali on sa svega nekoliko metara nije uspio pogoditi praznu mrežu, već je loše šutirao i Golubović mu je s poda uhvatio loptu Promašaj sezone definitivno.

40' - Penal za Željezničar nakon što je jedan igrač Slobode igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Trenutak kada je igrač Slobode igrao rukom, a sudija pokazao na bijelu tačku

35' - I još jedan žuti karton za igrače Željezničara, sada je Stevanović kažnjen. Gostujući igrači u nevjerici nakon odluka sudije Sivca.

32' - Nešto bolja igra Slobode nakon što je sudija svojim odlukama unio dosta nervoze u tim Željezničara.

31'- Žuti karton i za Boju, ovaj put zbog prigovora.

30' - Žuti karton za Kosorića. Beganović je lagano nadmudrio štopera Željezničara i izborio šansu da iz prekida ubaci loptu. Treba reći da Sloboda teško pronalazi put do kaznenog prostora Plavih.

27' - Velika šansa za Željezničar! Zec je izašao sam ispred golmana domaćih, ali je otišao previše desno i šutirao po zemlji, što je Golubović odbranio.

Prilika koju je promašio Ermin Zec

26' - Pokušaj Predragovića sa nekih 20 metara, prvi šut u okvir gola. Erić je lagano odbranio.

20' - Pokušaj Stevanovića da probije po desnoj strani, lopta odlazi u gol-aut.

15' - Bolja igra Željezničara, sada je Mujezinović šutirao, ali lagan je to zadatak za golmana Slobode.

9' - Loša utakmica na otvaranju meča, Željezničar je nešto bliži domaćem golu, ali bez pravih prilika.

4' - Prvi opasan napad Željezničara, Zec je pokušao pronaći Juričića, no nije bio precizan.

3' - Mnogo prekida na početku utakmice, Sloboda je sve vrijeme bila u posjedu lopte, no nisu uspjeli ubaciti loptu pred gol Plavih.

Puno prekida na otvaranju meča (Foto: A. K./Klix.ba)

1' - Počeo je meč na Tušnju. S centra su krenuli igrači Slobode.

14:58 - Igrači izlaze na teren, sve je spremno za početak utakmice.

Teren uoči utakmice između Slobode i Željezničara (Foto: A. K./Klix.ba)

14:45 - U petak su odigrana dva susreta 24. kola Premijer lige BiH:

Mladost – Zrinjski 1:1

Radnik – Borac 1:3

14:35 - Osim što su stari rivali, oba tima su vrlo loše počela drugi dio sezone i dovela su se u tešku situaciju.

Tuzlacima predstoji grčevita borba za opstanak, dok Plavi s Grbavice zaostaju za mjestima koja vode u Evropu i moraju pokušati nadoknaditi propušteno.

U oba tabora svjesni su važnosti meča i nisu davali velike najave, ali nadaju se da konačno mogu upisati trijumf i početi bilježiti bolje rezultate.

Sastavi

14:30 - Za Slobodu igraju: Golubović, Jusić, Devedžić, Marković, Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Mišković, Predragović i Mujagić.

Sastav FK Sloboda

Željezničar igra u sastavu: Erić, Stevanović, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Zec, Vrhovac, Bojo, Čeliković, Šehić i Bekrić.

Osim je na klupi ostavio kapitena Plavih Semira Štilića.

Sastav FK Željezničar

14:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 24. kola nogometne Premijer lige BiH između Slobode i Željezničara. Susret se igra na stadionu Tušanj u Tuzli s početkom u 15 sati.