Svjetsko prvenstvo
99

Tok utakmice: Nizozemska - SAD 3:1

H. H.
Danas se igrala prva utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva između Nizozemske i SAD-a (3:1), a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Nizozemska - SAD 3:1

90' - Igrat će se šet minuta sudijske nadoknade.

81' - GOOOOOOOOOOL! Sada je 3:1 i čini se da je sve gotovo. Nakon dvije asistencije, danas fenomenalni Dumfries je postigao i gol.

Nizozemska - SAD 2:1 (Wright 76')

76' - GOOOOOOOL! Amerikanci su smanjili na 2:1. Wright je postigao neobičan pogodak i vratio je nadu svom timu u finišu utakmice.

75' - Velika šansa za Amerikance! Wright je iskoristio poklon Depaya, zaobišao je golmana, ali slabo je šutirao i Nizozemci su izbili loptu gotovo s gol-linije.

71' - Dvije velike šanse za Nizozemsku! Golman Turner je sjajno zaustavio udarce Koopmeinersa i Depaya.

68' - Vrijeme "curi" za Amerikance, kojima je potrebno čudo u finišu utakmice da izbjegnu poraz.

60' - Depay je šutirao, ali Turner je ponovo odbranio.

53' - Još jedna velika šansa za Amerikance. McKennie je dobio povratnu loptu s lijeve strane na vrh šesnaesterca, ali je silovito šutirao preko gola.

50' - Na drugoj strani Zimmerman zamalo nije postigao autogol, ali odbranio je Turner.

49' - Kakva šansa za Amerikance! Zimmerman je šutirao nakon kornera, ali je s gol-linije loptu izbacio Gakpo.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme,

Kraj prvog poluvremena

Nizozemska - SAD 2:0 (Depay 10', Blind 45+1')

45+1' - GOOOOOOOOL! Sada je već 2:0. Ponovo slična akcija kao kod prvog gola, a Blind je precizno šutirao i pogodio.

43' - Weah je šutirao, ali odbranio je ponovo Noppert.

40' - Finiš je prvog poluvremena, Nizozemska i dalje minimalno vodi.

32' - Nizozemska ipak kontroliše igru nakon vodstva i čeka svoje šanse iz brzih kontri.

25' - Amerikanci i dalje igraju otvoreno, ali ne napadaju tako snažno kao na početku.

17' - Dobar napad Nizozemske, ali Blind je šutirao preko gola.

10' - GOOOOOOOOOL! Nizozemska vodi 1:0. Nakon ubačaja s desne strane, Depay je natrčao na loptu i lijepim udarcem je pospremio u mrežu.

8' -Amerikanci su mnogo bolji rival i potpuno dominiraju od početka susreta.

3' - Kakva šansa za Amerikance! Pulisic je bio sam ispred Nopperta, ali je Nizozemac fantastično odbranio i spasio svoj tim.

1' - Počela ja utakmica.

15:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

15:50 - Pobjednik ovoga meča ide na boljeg iz duela Argentine i Australije koji se igra večeras.

15:45 - Amerikanci su osvojili drugo mjesto u grupi B s jednom pobjedom i dva remija i gol-razlikom 2:1 i plasmanom u osminu finala su ispunili svoj glavni cilj, te sve što urade u nokaut fazi će biti bonus.

Što se tiče povreda, radi se o jednoj bitnoj, a to je špic SAD-a Sargent koji ima problema sa skočnim zglobom i njegov nastup je pod znakom pitanja.

15:40 - Nizozemci su, reklo bi se, rutinski osvojili prvo mjesto u grupi A s dvije pobjede i jednim remijem.

Posebno impresivna im je bila odbrana, no Amerikanci su mnogo opasniji u napadu od njihovih rivala u grupi, te će biti zanimljivo vidjeti kako će se ekipa Louisa van Gaala snaći protiv brzih američkih napadača.

15:35 - Nizozemska je favorit u ovom susretu, ali neće im biti lako protiv neugodnih Amerikanaca koji žele ponoviti uspjeh iz 2002. godine kada su igrali četvrtfinale SP-a.

15:30 - Poznati su i sastavi timova:

Nizozemska: Noppert, Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké, Blind, De Roon, De Jong, Klaassen, Gakpo, Depay.

SAD: Turner, Robinson, Ream, Zimmerman, Dest, Musah, Adams, McKennie, Pulisic, Ferreira, Weah.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos prve utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva u kojoj se od 16 sati sastaju reprezentacije Nizozemske i SAD-a.