Detalji s utakmice između GOŠK-a i Željezničara (Foto: Screenshot)
Na stadionu "Perica Pero Pavlović" igrao se susret 18. kola nogometne Premijer lige BiH između GOŠK-a i Željezničara, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

GOŠK - Željezničar 1:0

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

GOŠK - Željezničar 1:0 (Hasukić 87')

87' - GOOOOOOOOOOL! GOŠK je poveo golom Hasukića. Izvanredno je pogodio glavom nakon ubačaja Čoke.

82' - Stopostotna šansa za GOŠK! Šero je prevario Kosorića, šutirao je sa svega nekoliko metara, ali lopta je otišla pored gola.

80' - Sami finiš utakmice, ostalo je još desetak minuta.

71' - Šansa utakmice za Želju! Ovčina je sjajno proigrao Krpića koji je krenuo sam ka golu, ali Bobić ga je osujetio i odbranio njegov udarac.

68' - Vrijeme teče i bližimo se samom finišu utakmice u kojoj nema golova.

62' - Šero je šutirao dobro iz prve, ali lopta je prohujala pred gola.

58' - Ćosić je zamijenio Amoaha u redovima Željezničara.

55' - Veoma slaba utakmica u nastavku, ne dešava se ništa vrijedno pomena.

50' - Željezničar je ušao odlučnije u drugo poluvrijeme, iako ima igrača manje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

GOŠK - Željezničar 0:0:

45' - Igrat će se dvije minute sudijske nadokande.

38' - Najbolja šansa za Želju! Šehić je ubacio, ali Mekić nije uspio savladati Bobića iz dobre situacije.

32' - Gužva na terenu nakon što su se sukubili Galić i Šero. Defanzivac Želje je nesmotreno ramenom udario igrača GOŠK-a u glavu i dobio je crveni karton!

26' - Nova šansa za GOŠK! Ponovo je šuta pokušao nakon prekida, ali je šutirao preko gola.

21' - Malo je splasnuo veliki pritisak GOŠK-a koji traje od početka.

15' - Mihaljević je ušao u kazneni prostor, ali je izblokiran u posljednji čas pred golom Željezničara.

11' - Sada je Skorup šutirao iz slobodnog udarca, ali Muftić je odbranio.

9' - Nova velika šansa za GOŠK! Čajić je majstorski šutirao, ali Muftić je odbranio.

8' - Velika šansa za GOŠK! Skurup je ubacio, a Šuta glavom šutirao pored gola.

6' - Potpuna inicijativa GOŠK-a od starta, krenuli su veoma ofanzivno.

3' - GOŠK je prvi prijetio. Čajić je skočio nakon centaršuta, ali glavom je šutirao preko gola.

1' - Počela je utakmica.

15:55 - U prvom meču na Grbavici GOŠK je slavio 3:2, a glavni sudija na današnjoj utakmici je Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške.

15:48 - "Ovo je posljednja utakmica pred pauzu, radujemo se tome. Neki igrači se oporavljaju ove sedmice, neki su se oporavili i nadamo se da će većina njih biti spremna. I dalje nam nedostaje nekoliko igrača, ali bi utakmica trebala biti interesantna", rekao je trener Željezničara Abdulhakeem Al-Tuwaijri.

"GOŠK je tim koji igra na poseban način, imaju svoj stil igranja pogotovo kod kuće. Pripremamo tim koji je odgovarajući za takvu vrstu igre. Idemo sa planom i idejom kako igrati protiv njih i nadamo se najboljem rezultatu", dodao je saudijski stručnjak na klupi Željezničara.

15:42 - Zanimljivo,ovo će biti najlošije ekipe na domaćem i najlošije ekipe na gostujućem terenu. GOŠK je na svom terenu ostvario samo dvije pobjede uz dva remija, dok Željezničar nije osvojio ni bod u gostima.

15:35 - GOŠK je prije ovoga kola bio samo bod iznad Tuzle, no samo dva iza Željezničara i ekipa koja izgubi će se naći u nezavidnoj situaciji na proljeće, te je jasno da je ovo svojevrsni derbi začelja.

U međuvremenu, Tuzla City je na svom terenu pobijedio Slogu 3:0.

15:30 - Poznati su i sastavi timova:

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Bradara, Šero, Čajić, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Gogić.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Krpić, Mekić, Šehić, Drljo, Al Jaber, Galić, Amoah, Dubačkić, Selimović.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 18. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između GOŠK-a i Željezničara. Meč se igra u Gabeli s početkom u 16:00.