31

Tuzla City ostvario važnu pobjedu za nevjerovatnu gužvu u borbi za opstanak

H. H.
(Foto: A. K./Klix.ba)
Nogometaši Tuzla Cityja savladali su na svom terenu ekipu Sloge rezultatom 3:0 u okviru 19. kola Premijer lige i tako su barem privremeno pobjegli iz zone ispadanja.

Tuzlaci su sada sa 19 bodova na osmoj poziciji, a nakon nekompletnog kola na dnu tabele vlada nezapamćena gužva, s obzirom da 19 bodova ima i Željezničar, Igman 18, a GOŠK 17.

Posljednjeplasirana je ekipa Zvijezde 09 sa samo osam bodova, ali ni oni sasvim sigurno nisu odustali od borbe za opstanak.

Što se tiče same utakmice na Tušnju pitanje pobjednika bilo je riješeno za samo 180 sekundi. Prvo je Pantelić jednu odbijenu loptu u 8. minuti pospremio u mrežu za 1:0, a već u 11. minuti isti igrač je visoko skočio nakon kornera i glavom matirao Šćekića.

U nastavku se igralo otvoreno s obje strane, bilo je dosta šansi, a u 79. minuti Đorđe Pantelić je kompletirao hat-trick za konačnih 3:0.

Tuzla City će na otvaranju drugog dijela sezone gostovati Borcu, dok će Sloga na svom terenu dočekati Velež.