Svjetsko prvenstvo
107

Tok utakmice: Francuska - Danska 2:1

H. H.
Na stadionu "974" u Dohi igrala se utakmica grupe D Svjetskog prvenstva u Kataru između Francuske i Danske (2:1), a susret ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Francuska - Danska 2:1

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

Francuska - Danska 2:1 (Mbappe 86')

86' - GOOOOOOOOOOL! Francuska ponovo vodi, a opet je strijelac Mbappe koji je pogodio iz blizine nakon centaršuta Griezmanna.

81' - Još jedna velika šansa za Dansku! Dolberg je iz blizine pogodio vanjski dio stative.

79' - Sada je atraktivno pokušao i Rabiot, ali pored gola.

78' - Kakva šansa za Francusku! Nakon kornera Tchouameni je bio sam na petercu, ali je izblokiran.

72' - Velika šansa za Dansku! Lindstrom je šutirao iz neposredne blizine, ali Lloris je spasio Francusku.

Francuska - Danska 1:1 (Christensen 67')

67' - GOOOOOOOOOL! Nakon kornera i odbijene lopte najbolje se snašao Christensen koji je glavom pogodio za 1:1.

Francuska - Danska 1:0 (Mbappe 61')

61' - GOOOOOOOOL! Hernandez je ubacio s lijeve strane, a Mbappe je iz blizine pogodio za 1:0. Francusku ovaj rezultat vodi dalje kolo prije kraja.

57' - Dobar pokušaj Mbappe odbranio je Schmeichel. Gledamo dosta zanimljivije drugo poluvrijeme nego prvo.

55' - Danci su nešto angažovaniji na početku drugog poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Francuska - Danska 0:0:

40' - Najbolja šansa na utakmici! Mbappe je natrčao na povratnu loptu na desetak metara, ali šutirao je visoko preko gola.

36' - Prva šansa za Dansku! nakon kontre pokušao je Cornelius udarcem iz prve, ali lopta je otišla pored gola.

33' - Dobra šansa za Francusku! Griezmann je šutirao iskosa, ali ponovo je pravovremeno reagovao Schmeichel.

30' - Pola sata igre, gotovo ništa nismo vidjeli. Sada je prijetio Konude, ali je njegov udarac izblokiran.

20' - Prva velika šansa na utakmici. Rabiot je šutirao glavom, a Schmeichel je dobro odbranio.

15' - Prvi pokušaj na utakmici, Giroud je šutirao glavom pored gola.

12' - Vrlo slaba utakmica zasada, ništa vrijedno pomena se nije desilo.

5' - Bez uzbuđenja na otvaranju utakmice.

1' - Počela je utakmica u Dohi.

16:55 - Eventualnom pobjedom Francuska bi osigurala prolaz dalje, dok su Danci u prvom kolu remizirali protiv Tunisa 0:0 i nadaju se boljem izdanju.

16:50 - Poznati su i sastavi timova.

Francuska: Lloris -Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez - Tchouameni, Rabiot - Dembele, Griezmann, Mbappe - Giroud.

Danska: Schmeichel - Andersen, Christensen, Nelsson - Kristensen, Hojbjerg, Eriksen, Maehle - Lindstrom, Damsgaard, Cornelius.

16:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe D na Svjetskom prvenstvu u kojoj se sastaju Francuska i Danska. Susret se igra na stadionu "974" u Dohi početkom u 17 sati.