Super liga
0

Sušićev Alanyaspor savladao u gostima Gaziantepspor i napredovao tri mjesta na tabeli

Safet Sušić (Foto: Twitter)
Nogometaši Alanyaspora pobijedili su u gostima u okviru 27. kola turske Super lige ekipu Gaziantepspora rezultatom 3:2.

Dominaciju u posjedu lopte u prvom poluvremenu gosti su krunisali golom Lovea u 22. minuti na asistenciju Karaca.

U nastavku utakmice viđena je sjajna nogometna predstava.

Prvo je Fernandes u 68. minuti udvostručio prednost ekipe koju s klupe predvodi bh. stručnjak Safet Sušić, a onda je Candeias dvije minute kasnije povećao na 3:0.

Tek u posljednje tri minute domaća ekipa je postigla dva gola, a strijelci su bili Pedroso i Ghilas iz penala, čime je i okončan današnji meč.

Alanyaspor je s novom pobjedom prestigla Karabukspor, Genclerbirligi i Osmanlispor i sada je desetoplasirana ekipa Super lige. Gaziantepspor je na 16. mjestu.