Konfuzija
38

Sucima u Italiji trebalo pet minuta da priznaju očit gol, zbunjeni jer se mreža nije tresla

N. M.
Potpuno konfuznoj situaciji u subotu su svjedočili navijači u Italiji, na utakmici Serije C (treći rang takmičenja) između Beneventa i Turrisa.

Benevento je slavio s 3:2, a sudijama je pet minuta trebalo da priznaju potpuno očigledan gol Francesca De Felicea za gostujući tim u 74. minuti.

De Felice je gotovo sa svoje polovine šutirao kada je vidio da je golman domaćih istrčao, uspio ga je lobovati i čisto pogoditi gol. No, lopta se odbila od metalni dio za koji je pričvršćena mreža, te se vratila na teren bez da je zatresla mrežu.

To je očito jako zbunilo sudije, koje na prvu nisu ni reagovale, ali nakon petominutnog uvjeravanja igrača na inicijativu četvrtog suca priznat je pogodak, kojim je Turris u tom trenu smanjio na 2:1, a meč je završen rezultatom 3:2 za Benevento.

Inače, Benevento nakon ove pobjede zauzima šesto mjesto u grupi C Serije C, a Turris je u borbi za opstanak jer je tek petnaestoplasirani.