Bundesliga
33

Stuttgart pregazio HSV u prvoj utakmici baraža za opstanak, na tribinama viđen pravi spektakl

S. G.
Nogometaši Stuttgarta su u prvoj utakmici doigravanja za opstanak u Bundesligi nadigrali ekipu HSV-a sa 3:0 i tako napravili veliki korak za zacrtanom cilju.

Mreža gostiju zatresla se već u prvoj minuti utakmice kada je glavom pogodio Kostas Mavropanos nakon što je Sosa ubacio loptu iz kornera.

Bio je to veliki šok za igrače prvaka Evrope iz 1983. godine od kojeg nikako nisu uspjevali da se oporave.

Na 2:0 je malo kasnije mogao povisiti Guirassy, ali je golman HSV-a pročitao njegovu namjeru i odbranio udarac.

Međutim, igrač iz Gvineje se u drugom dijelu iskupio za ovaj promašaj.

Stuttgart je zabio dva gola u razmaku od svega tri minuta preko Vagnomana i upravo Guirassyja.

Time je ekipa sa juga Njemačke stekla lijepu prednost koju nosi na revanš u Hamburg, a koji se igra u ponedjeljak, 5. juna.

Treba istaći da su navijači jedne i druge ekipe priredili pravi spektakl na tribinama prepune Mercedes-Benz Arene.