Bundesliga
1

Stuttgart na pogon Marija Gomeza savladao Köln u gostima

Ekipa Stuttgarta savladala je Köln na gostujućem terenu u susretu 25. kola njemačke Bundeslige, a konačni rezultat glasio je 3:2.

Köln je u vodstvo stigao u sedmoj minuti kada pomalo zaboravljeni Claudio Pizzaro pogađa za 1:0, a asistenciju 40-godišnjem napadaču dao je Osako.

Do poluvremena su gosti pokušali stići do poravnanja, a u posljednje dvije minute prvog poluvremena Stuttgart je preokrenuo rezultat. Strijelac oba pogotka u 45. i 47. minuti bio je sjajni Mario Gomes koji je tako stigao do brojke od pet pogodaka u ovoj sezoni.

Već početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minuti Beck je postigao i treći pogodak za Stuttgart, a jedino što je domaća ekipa do kraja uspjela napraviti je počasni pogodak Jojića u 87. minuti.

Ovom pobjedom, Stuttgart se popeo na deveto mjesto sa 33 osvojena boda, dok je Köln ostao na posljednjem mjestu.