0

Sporting Gijon osvojio važne bodove protiv Eibara, Hajrović upisao nastup za goste

Piše: Edin Isanović
Sporting Gijon je u okviru 36. kola španske nogometne elite pobijedio na svom terenu Eibar rezultatom 2:0. Na taj način stigli su do važnih bodova u borbi za opstanak.

Tokom prvog poluvremena domaći su vršili pritisak na posljednji bedem gostiju. Uspjeli su to konkretizirati u 43. minuti kada je Carmona pogodio za 1:0. Minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor.

U nastavku su igrači Sportinga težili da povećaju prednost i riješe pitanje pobjednika. Tako su u 82. minuti preko Jonyja stigli do željenih i konačnih 2:0. Treba istaći da je kod gostiju nastupao povremeni bh. reprezentativac Izet Hajrović. U igru je ušao u 63. minuti mujesto Bastona.

Sporting Gijon sada ima 35 bodova uz meč više. Pobjegli su iz opasne zone, bar privremeno.

Eibar ostaje na 12. mjestu sa 42 osvojena boda.