Francuska liga
0

Spahić slavio nad Pjanićem u dvoboju "zmajeva"

Sarajevo-x.com
U utakmici francuske lige između Lyona našeg Miralema Pjanića i Montpeliera, slavio je kapiten bh. reprezentacije, Emir Spahić koji nosi dres gostujućeg tima.

Utakmica igrana na stadionu Gerland završena je rezultatom 1:2 čime je gostujući tim upisao nova tri boda, dok je Lyon nastavio igrati u lošoj formi.

Vodeći pogodak za goste postigao je Montano u 52. minuti. Nedugo nakon toga, u 63. minuti utakmice sa klupe je u igru ušao Pjanić.

U 83. minuti Gomis je, nakon kornera Pjanića, postigao izjednačujući pogodak za "lavove" čija radost nije dugo trajala. Samo dvije minute nakon izjednačenja, gostima pobjedu svojim golom donosi Marveaux. Spahić je igrao do 73. minute kada je napustio igru zbog povrede zgloba.

Strijelci su u Francuskoj bili nadahnuti o čemu svjedoči čak 26 pogodaka u osam odigranih utakmica, a najviše mogu biti zadovoljni navijači PSG-a i Lille budući da su te ekipe upisale lake 4:0 pobjede protiv svojih suparnika. PSV je slavio na Parku prinčeva protiv Grenoblea, a Lille je do pete uzastopne pobjede, odnosno osme u zadnjih devet nastupa, stigao na gostovanju kod Nancyja uz dva pogotka Gervinha.

Spomenimo i poraz dosad drugoplasirane ekipe tabele Marseillea. S dva pogotka im je presudio Auxerreov Oliech i gurnuo ih na četvrto mjesto tabele.

Dvoboju Le Mansa i Monaca, završio je rezultatom 1:1

Le Championnat, 19. kolo:

Le Mans - Monaco 1-1 (Tallec 36 / Park 50) Lorient - Valenciennes 3-2 (Amalfitano 24, 46, Sosa 65 / Audel 5, Danic 35) Lyon - Montpellier 1-2 (Gomis 83 / Montano 51, Marveaux 85) Marseille - Auxerre 0-2 (Oliech 41, 79) Nancy - Lille 0-4 (Hazard 43, Gervinho 51, 73, Frau 60 - 11m) Nice - Boulogne 2-2 (Pote 67, 85 / Perrinelle 58, Blayac 73) PSG - Grenoble 4-0 (Luyindula 9, Armand 18, Erding 65, Jallet 80) Sochaux - Rennes 2-0 (Dalmat 44, Butin 60)

1. Bordeaux 18 13 1 4 30-11 40
  2. Lille 19 10 4 5 37-19 34
  3. Montpellier 18 10 3 5 26-21 33
  4. Marseille 18 9 5 4 30-20 32
  5. Auxerre 19 9 5 5 19-15 32
  6. Lyon 19 8 6 5 31-26 30
  7. PSG 19 8 5 6 31-18 29
  8. Lorient 19 8 5 6 29-22 29