Prva utakmica
11

Sloga i Zrinjski remizirali, odluka o finalisti Kupa BiH pada u Mostaru

Detalj s utakmice (Foto: FK Sloga)
Nogometaši Sloge Meridian i Zrinjskog odigrali su bez pogodaka prvu utakmicu polufinala Kupa BiH koja je danas odigrana u Modriči pa će se putnik u finale definitivno odlučiti nakon revanša u Mostaru.
Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo. Igralo se tvrdo i oprezno s obje strane te se činilo kako je osnovni cilj trenera bio da se sačuva svoja mreža, što su i uspjeli u prvih 45 minuta susreta.

Ništa bolje nije bilo ni u nastavku susreta. Gotovo bez ijedne velike šanse uz opreznu igru na sredini terena pa je bilo jasno kako danas nećemo gledati pogotke.

Zadovoljniji sigurno mogu biti Plemići budući da će revanš igrati na svom stadionu, ali sigurno je da i Sloga, koja je i hit ove sezone, neće odustati od finala.

Revanš utakmica između Zrinjskog i Sloge igra se 17. aprila.

U drugom polufinalu sastaju se Borac i Široki Brijeg, a banjalučki klub nakon prvog susreta ima prednost od 3:1.