Poraz od Košica
0

Slavija eliminisana iz Evropske lige

Sarajevo-x.com
U revanš utakmici trećeg pretkola Evropske lige koja je odigrana u četvrtak na stadionu Lokomotiva u Slovačkoj, ekipa Slavije izgubila je od kluba Košice rezultatom 3:1.

Klub iz Istočnog Sarajeva prošle sedmice na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu utakmicu je završio porazom od 2:0, čime su njihovi izgledi za prolazak daljnji krug takmičenja svedeni na minimum.

Prvi gol za domaćine postigao je Novak i to u drugoj minuti utakmice, nakon čega je Đermenović u 17. minuti izjednačio na 1:1. Prednost za Slovake u drugom poluvremenu osigurao je Bašista pogotkom u 55. minuti. Pravo iznenađenje tokom produžetaka priredio je Cicman, koji je svojim pogotkom u 91. minuti postavio rezultat 3:1.

Utakmicu Košice - Slavija sudili su Rusi Stanislav Sukina, Oleg Celovalnikov i Viktor Kulagin.

Za Slaviju su nastupili: Lučić, Benović, Stanković, Regoje, Arsenijević, Todorović, Simić, Šešlija, Šćepanović, Kutalija i Đermanović, za slovački klub Košice: Šreng, Kiš, Kaminski, Karaš, Dobijas, Milinković, Cicman, Vijazanko, Novak, Bašista i Škutka.