287

Sjajni Višća potopio Fenerbahčeove nade za titulom, Van Persie promašio penal

Edin VIšća
Edin VIšća
U 32. kolu turske Super lige Basaksehir je na domaćem terenu rezultatom 2:1 savladao Fenerbahce, a junak meča bio je Edin Višća.

Fenerbahce nakon ovog poraza ima šest bodova manje od prvoplasiranog Bešiktaša, a do kraja su ostala samo dva kola. Na drugoj strani, Basaksehir je pobjedom stigao na korak do plasmana u kvalifikacije za Evropsku ligu naredne sezone pošto ima četiri boda više od Osmanlispora.

Junak domaćeg tima je bh. reprezentativac Edin Višća. Nakon prvog poluvremena koje je proteklo bez golova, Višća je za samo pet minuta šokirao goste. Prvo je pogodio u 60. minuti, a onda i u 65. minuti za 2:0.

Fener se mogao možda i vratiti da je Robin Van Persie u 77. minuti pogodio iz penala. Nadu za povratak u meč vratio je Topal u 80. minuti, ali to je bilo sve. Ostalo je 2:1.

Sjajni Edin Višća sada ima čak 16 postignutih pogodaka u Super ligi i trenutno je četvrti stijelac lige ispred Van Persija, Podolskog, Derdiyoka...