9

Široki remijem razočarao protiv Birkirkare u 1. pretkolu Evropske lige

U prvoj utakmici 1. pretkola Evropske lige Široki Brijeg je remizirao protiv Birkirkare na Pecari (1:1).

Trener Širokog Brijega Slaven Musa odlučio se za sljedećih 11 igrača u ovom meču: Soldo, Ćorluka, Brekalo, Pandža, Ćorić, Krstanović, Ivanković, Baraban, Sesar, Crnov, Marković.

Širokobriježani su bolje otvorili meč. Igrao se peti minut kada je Crnov bio u dobroj prilici, ali je odbrana izblokirala njegov udarac. Iako su domaći bolje otvorili meč, Maltežani su šokirali Pecaru u 15. minuti golom Attarda koji je postigao gol nakon ubačaja iz kornera.

Široki je uspio doći do izjednačenja u finišu prvog poluvremena. Mrežu Birkirkare pogodio je Baraban u 45. minuti.

U drugom dijelu je uslijedila opsada gola gostiju. U 75. minuti izvrsnu šansu imao je Crnov, a onda je minutu kasnije Baraban pogodio stativu. Sjajnu odbranu zabilježio je golman gostiju nakon prijetnje rezerviste Wagnera u 86. minuti. Na kraju, ostalo je 1:1.

Naš predstavnik ne može biti zadovoljan ovim rezultatom, ali i dalje je favorit za plasman dalje.