Seria A: Velika pobjeda Cesene nad Laziom, lider remizirao

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice Udinesea i Juventusa
(Foto: EPA)
Na sedam danas igranih mečeva 21. kola Serije A najprijatnije iznenađenje priredio je tim Cesene koji je porazio Lazio, te Udinese koji je remizirao na domaćem terenu sa liderom Juventusom.

Meč Udinesea i Juventusa nije ponudio pogotke, dok je Cesena rezultatom 2:1 porazila Lazio. Strijelci za veliku pobjedu Cesene bili su Defrel i Cataldi koji je pogodio sopstvenu mrežu, dok je jedini pogodak gostiju bio djelo Miroslava Klosea. Milan Đurić u pobjedničkom timu odigrao je 70 minuta, dok na drugoj strani zbog povrede nije bilo Senada Lulića.

Ulogu favorita za razliku od Juventusa opravdao je Napoli porazivši Chiveo rezultatom 2:1 na gostujćem terenu. Cesar je postigao autogol za vodstvo Napolija, a isto to na drugoj strani nešto kasnije učinio je Britos koji je tako izjednačio rezultat.

Gabbiadini je u nastavku susreta bio strijelac pobjedonosnog pogotka za goste. Ervin Zukanović u domaćem timu odigrao je svih 90 minuta.

Važnu pobjedu na domaćem terenu ostvario je Palermo nad Veronom rezultatom 2:1 na domaćem terenu. Dybala i Belotti su pogađali za Palermo, dok je jedini gol za Veronu bio djelo Tachtsidisa. Ivan Martić u timu Verone odigrao je 81 minutu.

Seria A, 21. kolo:

Sassuolo - Inter 3:1 Atalanta - Cagliari 2:1 Cesena - Lazio 2:1 Chievo - Napoli 1:2 Palermo - Verona 2:1 Torino - Sampdoria 5:1 Udinese - Juventus 0:0