Duel polufinala
56

Šehić nemoćan protiv Ronalda i Manea, Al-Nassr izborio finale saudijskog Kupa

Šehić imao i šest odbrana (Foto: Screenshot)
Nogometaši Al-Nassra plasirali su se u finale saudijskog Kupa kralja nakon što su u polufinalu u Riyadhu bili bolji od Al-Khaleeja rezultatom 4:1.
Susret je dobro počeo po domaćina budući da su poveli već u 17. minuti. Golman gostiju i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ibrahim Šehić se poigravao s loptom koja je došla do Yahye. On je potom dodao do Ronalda koji majstorski pogađa mrežu za 1:0. Gol pogledajte ovdje.

Osam minuta prije odlaska na odmor Mane je sigurno realizovao penal i udvostručio vodstvo svoje ekipe. Gol pogledajte ovdje.

Inače, u prvoj minuti sudijske nadoknade bio je poništen pogodak Yahye nakon gledanja VAR-a poslije kojeg je ustanovljen ofsajd.

Večeras raspoloženi Ronaldo povećao je prednost Al-Nassra u 57. minuti. Al Khaibari je dobro probio po desnoj strani i na petercu proigrao Portugalca koji iz drugog pokušaja matira Šehića za 3:0. Gol pogledajte ovdje.

Konačnih 3:1 postavio je Al Terais golom sedam minuta prije kraja utakmice.

Šehić je uprkos tri primljena gola bio najbolji igrač svog tima budući da je ostvario i šest odbrana.

Al-Nassr će u finalu Kupa kralja igrati protiv Al-Hilala koji je jučer izbacio Al-Ittihad.