Liga 6 za prvaka
48

Košarkaši Bosne se plasirali u polufinale Prvenstva BiH nakon pobjede protiv Mladosti

Košarkaši Bosne Meridian pobijedili su u Sarajevu u 10. kolu Lige 6 za prvaka BiH ekipu Mladosti rezultatom 91:86 te su tako izborili plasman u polufinale prvenstva.

Početak utakmice bio je ujednačen, a Mladost je potom zaigrala odlično i na odmor su otišli s prednosti 54:47.

Bosna se probudila u nastavku utakmice. Prvo su vratili utakmicu u egal u trećoj četvrtini, a na kraju su smogli snage i za potpuni preokret za veoma važnu pobjedu.

Najbolji u redovima Bosne bili su Zubac s 24 i Ilić s 21 poenom, dok je Špago kod Mladosti imao 23 poena.

Ovom pobjedom Bosna je Ligu 6 za prvaka okončala na trećem mjestu s pet pobjeda i pet poraza te će u polufinalu igrati s Borcem koji je drugoplasirani te ima omjer 7-2 uz utakmicu manje.

Drugi polufinalni par činit će prvoplasirana Igokea te Sloboda ukoliko večeras pobijedi Borac. Ukoliko izgubi, u polufinale će ekipa Širokog Brijega.

Mladost je Ligu za 6 okončala na šestom mjestu bez ijedne pobjede.