39

Sarajevo s četiri gola ispratilo Velež s Koševa

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Sarajevo je na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" u 12. kolu Premijer lige BiH savladalo Velež s 4:1.

Golove za našeg prvaka postigli su Krste Velkoski (2), Amer Bekić i Leon Benko, a za goste strijelac je bio Darko Maletić.

Sarajevo je dominiralo tokom čitavog susreta, a u prednost je došlo u 44. minuti, kada makedonski reprezentativac Velkoski eurogolom pogađa Bobićevu mrežu.

Nakon velike greške odbrane Mostaraca rezervista Amer Bekić, koji je u igru ušao na poluvremenu, glavom posprema loptu u mrežu u 58. minuti.

Najbolji strijelac Premijer lige Leon Benko povećao je svoj učinak na devet golova u 69. minuti, nakon sjajne akcije Duljevića i Bekića.

Počasni pogodak za Velež postigao je Maletić u 82. minuti, a Velkoski stavlja "tačku na i" u 84. minuti svojim drugim golom kada je matirao nemoćnog Bobića u situaciji jedan na jedan.

Rezultati 12. kola Premijer lige BiH: Sarajevo – Velež 4:1, Slavija – Borac 3:0, Čelik – Vitez 6:1, Travnik - Mladost Doboj Kakanj 1:2, Drina – Sloboda 1:2, Rudar Prijedor – Radnik 0:1, Zrinjski – Željezničar 2:1. Susret Široki Brijeg – Olimpic igra se od 17 sati.