34

Sarajevo opet razočaralo na Pecari, Velež sve više tone

Piše: Edin Isanović
Olimpic - Sloboda (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U četiri utakmice 23. kola Premijer lige BiH koje su počele u 16:30 sati postignuti su sljedeći rezultati: Široki Brijeg – Sarajevo 3:1, Zvijezda –Čelik 2:1, Olimpic – Sloboda 2:0 i Travnik –Velež 3:2.

Široki Brijeg – Sarajevo 3:1

Utakmica na Pecari odigrana je po izuzetno lošem terenu. Domaći iz prve ozbiljnije prilike dolaze u vodstvo. Šilić je u 14. minuti matirao Adilovića. Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Poentirao je Varea, na asistenciju Zakarića. Posljendnji bedem tim sa Koševa imao je mnogo grešaka, što su domaći kaznili. Već tada bilo je jasno da tri boda ostaju u Širokom Brijegu. Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U 56. minuti bilo je 3:0. Varea je poentirao po treći put. Pristup igrača Sarajeva utakmici bio je ispod svakog nivoa, prava blamaža.

U 63. minuti sjajni Said Husejnović koji je ušao na poluvremenu pravi solo prodor i smanjuje na 3:1. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Iako su iz bordo svlačionice hrabro najavljivali pobjedu, ponovo su pognute glave napustili Pecaru.

Zvijezda – Čelik 2:1

Domaći su u dvoboju protiv Čelika krenuli s namjerom da popravi blijedi dojam koji su ostavili u prošlom kolu kada su poraženi od Željezničara rezultatom 3:0 na svom terenu. Već u 4. minuti Pandža je Zvijezdu doveo u vodstvo od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Nuhanović je povećao vodstvo na 2:0.

Zadovoljni vodstvom domaći su se više koncentrisali na odbranu. U 69. minuti Horić smanjuje vodstvo domaćih na 2:1. Međutim, nisu imali snage za poravnanje. Ostalo je 2:1.

Olimpic – Sloboda 2:0

Vukovi su u sudar sa Slobodom ušli kao apsolutni favoriti. Tako su se i ponašali na terenu.

Harba je u 5. minuti propustio dobru priliku za vodstvo. Igrao se 16.minut kada je Đurić oprobao svoj šut. No, bio je neprecizan. Ipak, pogodio je u 38. minuti za 1:0, a tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku su domaći kontrolisali utakmicu. Igrao se 72.minut kada je Harba izvanrednim udarcem povećoa vodstvo Olimpica na 2:0. To je bio i konačan rezultat.

Travnik –Velež 3:2

Veziri su tokom prvog poluvremena dominirali terenom. Imali su incijativu i stvarali prilike za gol. Do vodstva su došli u 38. minuti kada je sa jedanaest metara pogodio Ćurić.

Izabranici Husnije Arapovića sa minimalnom prednošću završili su prvih 45. minuta.

U 57.minuti bilo je 1:1. Poravnao je Kajtaz sa jedanaest metara. Ipak, u 67.minuti Veziri ponovo dolaze u vodstvo preko Ćurića koji je pogodio za 2:1.

U 79. minuti Brković je ponovo izjednačio. U tim trenucima bilo je 2:2. Ipak, u posljednjim trenucima Terzić je pogodio za 3:2. Velika pobjeda Travnika.

1. Željezničar 22 16 4 2 48:10 52
  2. Široki Brijeg 23 14 6 3 35:12 48
  3. Sarajevo 23 13 4 6 37:22 43
  4. Borac 22 13 3 6 31:18 42
  5. Olimpic 23 12 4 7 30:16 40
  6. Zrinjski 22 9 9 4 33:25 36
  7. Zvijezda 23 8 6 9 26:28 30
  8. Čelik 23 7 7 9 24:31 28