Al-Nassr slavio sa 8:0
103

Ronaldo upisao hat-trick za poluvrijeme, dao je dva gola iz slobodnjaka prvi put nakon 13 godina

E. B.
U 26. kolu Saudi Pro lige Al-Nassr je s ubjedljivih 8:0 slavio u gostima protiv Abhe, a briljirao je Cristiano Ronaldo.

Portugalac je igrao samo prvo poluvrijeme i uspio je postići hat-trick uz dvije asistencije.

Prva je dva gola postigao je iz slobodnih udaraca, a to mu nije pošlo za rukom čak 13 godina. Posljednji put kad je na jednoj utakmici pogodio dva puta iz slobodnih udaraca se desio 2011. godine protiv Villarreala.

Nakon golova u 11. i 21. minuti, Ronaldo je potom u 33. asistirao Sadiju Maneu za 3:0, a onda je svoj treći gol postigao u 42. minuti prelijepim lob udarcem.

Maestralnu partiju je zaokružio asistencijom za Abdulmajeeda Al-Sulaiheema u 44. minuti za 5:0, a na poluvremenu je napustio igru.

U nastavku susreta Al-Nassr je postigao još tri gola protiv pretposljednje ekipe u ligi i osao sa teoretskim šansama za titulu prvaka, iako će 12 bodova zaostatka za Al-Hilalom zaista teško moći stići.

Ronaldo je ove sezone na fenomenalnom učinku od 29 golova i 11 asistencija u saudijskoj Pro ligi.