10

Reus i Terzić bijesni na sudiju nakon derbija: Bayernu bi to svirali

H. H.
U Borussiji smatraju da je Emre Can fauliran u duelu sa Saneom (Foto:Twitter)
U derbiju 24. kola njemačke Bundeslige Bayern je nakon velikog preokreta savladao Borussiju Dortmund 4:2, ali iz redova gostujućeg tima nakon meča su bjesnili na arbitra Marca Fritza.

Popularni Miloneri su u 10. minuti vodili sa 2:0, ali Bayern je do poluvremena poravnao, da bi u samom finišu meča postigao još dva gola za trijumf.

Ipak, sporna situacija viđena je kod trećeg gola u 88. minuti koji je postigao Leon Goretzka, a kojem je, prema mišljenju kapitena tima iz Dortmunda Marca Reusa, prethodio prekršaj Leroya Sanea nad Emreom Canom koji nije dosuđen.

"To bi svirali Bayernu. To je tako. Mislim da sudija nije imao mu.a da dosudi prekršaj", rekao je Reus nakon meča u izjavi za njemačke medije, a podržao ga je i trener Edin Terzić.

"I mene je iznerviralo. Za mene je to bio čist faul. Nama su, za neke druge slične stvari, dosuđivali prekršaje", kazao je Terzić.

S druge strane, u Bayernu tvrde da prekršaja nije bilo, a i sudija sudija Fritz ostao je istog uvjerenja:

"Ponovo sam pogledao taj detalj i držim se prvobitne odluke. To za mene nije bio faul", kazao je arbitar.