49

Remi Arsenala i Manchester Cityja, Džeko propustio šansu za pobjedu

Sergio Aguero (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U 4. kolu engleske Premierlige Arsenal je ugostio Manchester City, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Arsenal preko svog novog napadača Dannyja Welbecka. Primio je loptu u šesnaestercu, dobro šutirao, ali je lopta prošla pored lijeve stative.

Igrala se 28. minuta kada je Manchester City poveo golom Sergija Aguera, a asistenciju je upisao Jesus Navas.

Mogli su gosti do drugog gola četiri minute kasnije, no, udarac Davida Silve je odbranio Wojciech Szczesny.

Prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom Cityja.

U nastavku utakmice je publika također imala šta vidjeti. Gael Clichy je propustio odličnu šansu za City u 59. minuti.

Arsenal do izjednačenja stigao u 63. minuti nakon što je Aaron Ramsey asistirao Jacku Wilshereu, koji je loptu smjestio u rašlje gola Građana.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je za City zaigrao od 67. minute umjesto Sergija Aguera.

U 74. minuti je Arsenal u potpunosti preokrenuo rezultat, Alexis Sanchez je bio strijelac, a asistirao mu je Jack Wilshere.

Tri minute kasnije je veliku priliku za Topnike propustio Aaron Ramsey.

City je do izjednačenja stigao u 83. minuti golom Martina Demichelisa, koji je pogodio glavom sa 11 metara.

U 87. minuti je iz dobre prilike bio neprecizan Danny Welbeck. Dvije minute kasnije je na drugoj strani stativu pogodio Aleksandar Kolarov. Bh. reprezentativac Edin Džeko propustio je dvije dobre šanse u finišu utakmice, koja je na kraju završena rezultatom 2:2.