1

Real ostaje na vrhu Primere, stradao Las Palmas

Real Madrid (Foto: EPA)
U drugoj utakmici 10. kola Primere Real Madrid je na svom terenu sa 3:1 savladao pretposljednju ekipu lige Las Palmas.

Galacticosi su ovom pobjedom ostali na vrhu tabele, a šansu da se bodovno izjednači sa njima ima Barcelona koja od 20:30 sati igra u gostima protiv Getafea. Međutim, Real će skoro pa sigurno ostati na vrhu zbog bolje gol-razlike pošto trenutno ima omjer 24:4, dok je omjer Blaugrane 20:12.

Real je poveo već u četvrtoj minuti kada je pogodio Isco na asistenciju Casemira. Na 2:0 povisio je Ronaldo u 14. minuti. Iako se činilo da slijedi demoliranje Las Palmasa, to se nije desilo. U 38. minuti gosti su preko Hernana smanjili na 2:1, a do kraja poluvremna Jesse je nakon asistencije Krosa postigao gol, za kasnije će se ispostaviti, konačnih 3:1.

Interesantno, gol Hernana u 38. minuti je prvi gol kojeg je Real Madrid u ovoj sezoni Primere primio u prvom poluvremenu. Takav niz nije imao niko u najboljih pet liga Evrope (Francuska, Engleska, Italija, Španija i Njemačka).

Rezultati 10. kola Primere:

Deportivo - Atletico Madrid 1:1 (Perez Martinez - Tiago) Real Madrid - Las Palmas 3:1 (Isco, Ronaldo, Jesse - Hernan) Valencia - Levante (18:15 sati) Villareal - Sevilla (18:15 sati)

Getafe - Barcelona (20:30 sati) Real Sociedad - Celta (22:05 sati)