0

Atletico propustio šansu za preuzimanje prvog mjesta

Deportivo je u 89. minuti imao veliku priliku da pobijedi u ovom meču (Foto: EPA)
U prvoj utakmici 10. kola Primere Atletico Madrid nije uspio doći do pobjede protiv Deportiva iz La Corune. BIlo je 1:1.

Večeras smo prvi put vidjeli Harisa Medunjanina na klupi tima iz La Corune, ali junak naše pobjede nad Kiprom nije ulazio u igru. Njegov Deportivo je večerašnjim remijem nanizao četiri utakmice bez pobjede.

Atletico Madrid je, u slučaju pobjede, mogao zauzeti prvo mjesto u prvenstvu barem dok Real Madrid ili Barcelona ne ostvare eventualne pobjede u mečevima protiv Las Palmasa i Getafea u ovom kolu.

Jorgandžije su povele u 34. minuti lijepim pogotkom Tiaga koji je šutirao sa nekih 17 metara. Gosti su u 40. minuti mogli doći i do drugog pogotka kada je stativu pogodio Godin, a odbijenu loptu sa svega tri metra u gol nije uspio pospremiti Griezmann.

U drugom poluvremenu Deportivo je zaigrao mnogo bolje i Atletico skoro da nije stvarao šanse, a onda je nakon velike greške štopera gostiju Gimeneza, Deportivo stigao do izjednačenja. Strijelac je bio Perez Martinez u 77. minuti meča. Deportivo je mogao i do pobjede kada je u 89. minuti fantastičnim udarcem sa nekih 25 metara Faycal Fajr pogodio stativu.