Finale u Džedi
73

Real Madrid osvojio Superkup Španije: Modrić načeo Athletic, Benzema završio posao

E. B.
Nogometaši Real Madrida su osvojili Superkup Španije pobjedom u Džedi u finalnom susretu Athletic Bilbao rezultatom 2:0.

Luka Modrić je u 38. minuti iskoristio sjajan prodor po desnoj strani i asistenciju Rodryga, te maestralno pogodio iz prve sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

Na 2:0 je povisio Karim Benzema koji je uspješno realizovao penal koji je dosuđen nakon što je sudija Grado pregledao VAR snimak.

Athletic je u samom finišu susreta imao brojčanu prednost kada je Eder Militao dobio crveni karton nakon što je rukom pred golom zaustavio udarac Raula Garcije.

Baskijci su imali priliku iz penala smanjiti na 2:1 u 89. minuti i pokušati izjednačiti u preostalih nekoliko minuta, no Thibaut Courtois je nogom zaustavio udarac Garcije sa bijele tačke i na kraju je ostalo 2:0 za Real.

Podsjetimo, Real je u polufinalu savladao Barcelonu rezultatom 3:2, dok je Athletic bio bolji od Atletico Madrida rezultatom 2:1.

Ovo je Realu bila 12. trofej osvajača Superkupa Španije, dok rekorder Barcelona ima jedan više.