{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Raspored svih utakmica na Euru u Francuskoj

13.12.2015. u 17:14
8
12
Raspored svih utakmica na Euru u Francuskoj
8
Raspored svih utakmica na Euru u Francuskoj
(Foto: EPA)
Narednog ljeta u Francuskoj bit će održano 15. Evropsko prvenstvo. Na njemu će po prvi put igrati 24 reprezentacije Starog kontinenta, a nakon sinoćnjeg izvlačenja grupa poznat je i raspored svih utakmica.
Najzanimljivijom grupom čini se grupa E gdje su Italija, Belgija, Irska i Švedska, a veliku pažnju zaokuplja i grupa D gdje su Španija, Turska, Hrvatska i Češka.

Evo kompletnog rasporeda:

Grupa A



1. Francuska
2. Rumunija
3. Albanija
4. Švicarska

1. kolo

Francuska - Rumunija (10. juni, 21 sat, Saint-Denis)
Albanija - Švicarska (11. juni, 15 sati, Lens)

2. kolo

Rumunija - Švicarska (15. juni, 18 sati, Pariz)
Francuska - Albanija (15. juni, 21 sat, Marseille)

3. kolo

Švicarska - Francuska (19. juni, 21 sat, Lille)
Rumunija - Albanija (19. juni, 21 sat, Lyon)

Grupa B



1. Engleska
2. Rusija
3. Vels
4. Slovačka

1. kolo

Vels - Slovačka (11. juni, 18 sati, Bordeaux)
Engleska - Rusija (11. juni, 21 sat, Marseille)

2. kolo

Rusija - Slovačka (15. juni, 15 sati, Lille)
Engleska - Vels (16. juni, 15 sati, Lens)

3. kolo

Slovačka - Engleska (20. juni, 21 sat, Saint-Etienne)
Rusija - Vels (20. juni, 21 sat, Toulouse)

Grupa C



1. Njemačka
2. Ukrajina
3. Poljska
4. Sjeverna Irska

1. kolo

Poljska - Sjeverna Irska (12. juni, 18 sati, Nice)
Njemačka - Ukrajina (12. juni, 21 sat, Lille)

2. kolo

Ukrajina - Sjeverna Irska (16. juni, 18 sati, Lyon)
Njemačka - Poljska (16. juni, 21 sat, Saint-Denis)

3. kolo

Sjeverna Irska - Njemačka (21. juni, 18 sati, Pariz)
Ukrajina - Poljska (21. juni, 18 sati, Marseille)

Grupa D



1. Španija
2. Češka
3. Turska
4. Hrvatska

1. kolo

Turska - Hrvatska (12. juni, 15 sati, Pariz)
Španija - Češka (13. juni, 15 sati, Toulouse)

2. kolo

Češka - Hrvatska (17. juni, 18 sati, Saint-Ettiene)
Španija - Turska (17. juni, 21 sat, Nice)

3. kolo

Hrvatska - Španija (21. juni, 21 sat, Bordeaux)
Češka - Turska (21. juni, 21 sat, Lens)

Grupa E



1. Belgija
2. Italija
3. Irska
4. Švedska

1. kolo

Irska - Švedska (13. juni, 18 sati, Saint-Denis)
Belgija - Italija (13. juni, 21 sat, Lyon)

2. kolo

Italija - Švedska (17. juni, 15 sati, Toulouse)
Belgija - Irska (18. juni, 15 sati, Bordeaux)

3. kolo

Švedska - Belgija (22. juni, 21 sat, Nice)
Italija - Irska (22. juni, 21 sat, Lille)

Grupa F



1. Portugal
2. Island
3. Austrija
4. Mađarska

1. kolo

Austrija - Mađarska (14. juni, 18 sati, Bordeaux)
Portugal - Island (14. juni, 21 sat, Saint-Etienne)

2. kolo

Island - Mađarska (18. juni, 18 sati, Marseille)
Portugal - Austrija (18. juni, 21 sat, Pariz)

3. kolo

Island - Austrija (22. juni, 18 sati, Saint-Denis)
Mađarska - Portugal (22. juni, 18 sati, Lyon)

OSMINA FINALA:



(1) A2 - C2 (25. juni, Saint-Etienne)
(2) D1 - B/E/F3 (25. juni, Lens)
(3) B1 - A/C/D3 (25. juni, Pariz)
(4) F1 - E2 (25. juni, Pariz)
(5) C1 - A/B/F3 (26. juni, Toulouse)
(6) E1 - D2 (26. juni, Saint-Denis)
(7) A1 - C/D/E3 (26. juni, Lyon)
(8) B2 - F2 (26. juni, Nice)

ČETVRTFINALE:



(A) 1 - 2 (30. juni, Marseille)
(B) 3 - 4 (1. juli, Lille)
(C) 5-6 (2. juli, Bordeaux)
(D) 7-8 (3. juli, Saint Denis)

POLUFINALE:



(1) A - B (6. juli, Lyon)
(2) C - D (7. juli, Marseille)

FINALE:



1 - 2 (10. juli, Saint-Denis)

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: