3

Radnik nakon preokreta savladao Krupu i vratio se na drugo mjesto tabele

U 14. kolu BHT Premijer lige Radnik je u Bijeljini nakon preokreta rezultatom 3:1 savladao Krupu.

Radnik sa ova tri boda ponovo zauzima drugu poziciju tabele koju je čuvala upravo Krupa. Ekipa sa Vrbasa je upisala prvi poraz nakon četiri uzastopne ligaške pobjede, dok je za Radnik ovo peta pobjeda u posljednjih sedam ligaških mečeva.

Lučić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Obradović, Ostojić, Srećković, Bajić, Đurić i Okić zaigrali su od prve minute za Radnik koji s klupe predvodi Nebojša Milošević.

U redovima gostiju Slobodan Starčević je od prve minute šansu dao Kutiću, Redžiću, Jašareviću, Ljubenoviću, Dujakoviću, Kajkutu, Milutinoviću, Vukotiću, Mijiću, Aleksiću i Mirkoviću.

Na prve pogotke čekalo se do finiša prvog dijela, a do prvog vodstva stigli su gosti preko Kajkuta u 43. minuti. Ipak, Radnik je uzvratio vrlo brzo i to preko Martinovića koji u sudijskoj nadoknadi postiže prelijep pogodak za 1:1.

Potpuni preokret aktuelnom osvajaču Kupa Bosne i Hercegovine donijeli su Simeunović u 75. i Durić u 86. minuti.