Evropska liga, revanši 1/8 finala
0

VIDEO / PSV, Porto, Braga i Villareal idu dalje

Sarajevo-x.com
Portugalski klubovi Braga i Porto, španski Villareal i holandski PSV izborili su četvrtfinale Evropske lige u revanš utakmicama 1/8 finala koje su počele od 21:05 sati. Ranije su prolaz među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju ostvarili Dynamo Kiew, moskovski Spartak, Twente i još jedan portugalski klub, Benfica.

Nakon što je u prvom susretu stekla prednost 1-0, Braga je u Liverpoolu uspjela odigrati bez golova s istoimenom ekipom, što im je omogućilo da ostvare veliki podvig i preko velikog favorita izbore četvrtfinale.

Glasgow Rangersi su imali veoma povoljan rezultat nakon prve utakmice koju su kao gosti kod PSV-a odigrali bez golova. U revanšu su Holanđani, međutim, ostvarili ono što im nije pošlo za rukom kao domaćinima. Pobijedili su 1-0 zahvaljujući Lensu, koji je bio strijelac u 14. minuti.

Porto je i kao gost kod moskovskog CSKA pokazao da je kvalitetnija ekipa, jer su i tad slavili s 1-0. Večeras su također pobijedili golom razlike, 2-1. Imali su Portugalci 2-0 već u 24. minuti zahvaljujući pogocima Hulka i Guarina, a CSKA je do počasnog gola stigao preko Tošića u 29. minuti.

Villareal je također obavio veliki dio posla još u Leverkusenu savladavši Bayer s 3-2. U revanšu su opet pobijedili, s 2-1. Za Villareal su pogodili Cazorla i Rossi, a pred kraj utakmice vlastitu mrežu je pogodio igrač Villareala Rodriguez, te postavio konačnih, Villareal - Bayer 2-1.

Evropska liga, revanš susreti osmine finala:

Porto - CSKA 2-1, prva utakmica 1-0 (Hulk 2, Guarin 24 / Tošić 29) Liverpool - Braga 0-0, 0-1 Rangers - PSV 0-1, 0-0 (Lens 31) Villarreal - Bayer 2-1 (Cazorla 33, Rossi 61 Gonzalo 82-ag) Manchester City - Dinamo Kiew 1-0, 0-2 (Kolarov 39) Spartak Moscow - Ajax 3-0, 1-0 (Kombarov 21, Welliton 30, Alex 54) Zenit - Twente 2-0, 0-3 (Širokov 16, Keržakov 37) PSG - Benfica 1-1, 1-2 (Bodmer 35 / Gaitan 27)