0

Primera: Alaves pobijedio Granadu i stigao u sredinu tabele

Piše: Edin Isanović
Alaves je u okviru 6. kola španske Primere na svom terenu slavio protiv Granade rezultatom 3:1.

Domaći su od prvog sudijskog zvižduka krenuli ofanzivno ka kolu Granade. U 37. minuti Alaves je postigao pogodak koji je poništen zbog igranja rukom. U posljednjim trenucima prvog dijela Deyverson je imao dobru priliku za domaće, ali je nije iskoristio. Na odmor se otišlo kod nepopularnog rezultata 0:0.

U nastavku domaći kreću još snažnije. To su konkretizirali u 53. minuti. Mrežu Granade pogodio je Mendez za 1:0. Igrači Alavesa nastavili su atakovati. Do drugog gola stigli su u 66. minuti kada je grešku odbrane gostiju iskoristio Camaras za povećanje vodstva na 2:0.

Dvije minute poslije Deyverson je pogodio stativu. Nakon toga bude se i nogometaši Granade koji preko Kravetsa u 78. minuti smanjuju na 2:1. U sudijskoj nadoknadi Deyverson postiže pogodak za konačnih 3:1.

Alaves nakon šest odigranih kola ima devet bodova i nalazi se na 9. mjestu. Granada je ostala na 19. mjestu sa dva osvojena boda.